diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Naše miminko už je tu..

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Známe to zřejmě všechny. Než nastal den D a hodina H, měla jsem plno různých představ o tom, jaká budu máma a jaké bude mé děťátko. Co nikdy dělat nebude (přece ho nenechám vyvádět na veřejnosti) a naopak, co dělat snad bude (bude dobře spát, jíst a bude to ten nejhodnější andělíček).

A pak to přijde.

Po dvaadvaceti hodinovém komplikovaném porodu jsem konečně spatřila ten nejúžasnější obličejíček na světě. Prohlížel si mě a špulil přitom pusinku, jakoby si říkal:

„Tak to jsi Ty?“

Nikdy jsem nezažila větší štěstí.

Jenže hormony pracují na plné obrátky a můj malý drobeček navíc nepapá, jak by měl.Všude slyšíte rady sestřiček, ale na vaší situaci to nic nemění. Malý se přisaje, podudlává a za chviličku už si krásně spinká. Bříško prázdné. Tak se to opakuje celý den.

A v noci? To to teprve rozjíždí.

„To jsem ten den krásně prospal. Mámo, já jsem tady! Vezmi mě k sobě do postele!!!“

Přiložíte ho k prsu a doufáte, že za chvíli budete mít zase toho spícího andílka. Jenže opak je pravdou. Co zabíralo přes den, v noci nefunguje. Sice se opět místo jídla dostavuje spánek, ale nyní je to pouze mikrospánek.

„Však jsem se naspal dost přes den.“ A tak to jde až do rána.

Jen podotýkám, že na našem pokoji se sešly miminka tři.

Po každé vizitě a návštěvě sester jde moje sebevědomí rychlou křivkou dolů. Miminko nepřibírá, ba naopak stále hubne. „ Musíte ho často přikládat.“ Jak mám vysvětlit, že nedělám nic jiného, ale pro mého chlapečka je to spouštěč rychlého uspávání. Sestřička mě „uklidnila“, že to bude žloutenkou.

Na Štědrý den, kdy jsme měli jít domů, nám ráno sestra sdělila, že nás asi nepustí, jelikož stále hubneme. A to už se mi slzy z očí řinou proudem.

„Co dělám špatně? Proč to nezvládám, jak bych chtěla? Vždyť se snažím, co můžu? Bože, jsem snad špatná máma?“

Po vizitě přišel pan primář (mimochodem chlap jak hora), aby mi oznámil, že jsme propuštěni a dal mi další instrukce a rady. Prý máme bojovníka, což bezesporu prokázal už při porodu. Nechtěl se nechat prohlédnout a pan primář se zapotil, aby mu vůbec poslechl srdíčko.

V propouštěcí zprávě pak v kolonce váha stálo 3.860 g, místo skutečných 2. 680 g. Pana primáře zřejmě zmátla síla téměř čerstvě narozeného miminka. Náš malý brouček chtěl prostě první Vánoce trávit se svou rodinou doma.

A tak si přešťastní odnášíme nejkrásnější dáreček přímo pod stromeček. Já zničená těžkým porodem, naspáno za pět dní jen pár hodin, ale v sobě plno naděje, že doma už půjde vše, jak má.

Jenže to je teprve začátek…

Přečtěte si také:

  • JanJan Svátek: 24.červen Domácí podoby: Jenda, Jeník, Jeníček, Jéňa, Janík, Jano, Janeček, Janek, Honza, Honzík, Honzíček  Původ: hebrejský Význam: milost, smilovat se, Bůh je […]
  • Něco na něj leze…Něco na něj leze… Večer zalehne do postele a nic mu není. Okolo půlnoci začnete mít divný pocit kolem žaludku. Nakouknete do dětského pokoje. Dítě se mele, je celé rozpálené, abčas fňukne ze spaní. "A je to […]
  • Španělština v pohybu pro maminky s dětmiŠpanělština v pohybu pro maminky s dětmi ŠPANĚLŠTINA V POHYBU je nový program pod širým nebem, který nabízí možnost naučit se základy běžné konverzace, které se Vám budou prostě hodit. Můžete se těšit na mírně sportovní, ale […]
  • NoemiNoemi Svátek: 21.srpen Domácí podoby: Noemka, Ema, Noa Původ: hebrejský Význam: radost, půvab, slast Líbí se Vám toto jméno?
  • 7 měkkých dovedností, které vás posunou kupředu7 měkkých dovedností, které vás posunou kupředu Udělejte krok směrem k mimořádnosti tím, že si osvojíte 7 měkkých dovedností (angl. soft skills). Tradiční dovednosti jako být dobrým týmovým hráčem, spolehlivým lídrem, skvělým […]
  • Porodní domy v zahraničí a u nás – 2. částPorodní domy v zahraničí a u nás – 2. část Porodní domy v zahraničí V zahraničí, především v zemích Evropské Unie, je porodní dům běžnou součástí porodnické péče. V řadě zemí mají porodní domy přímou legislativní podporu, v […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.