Posted on

Po narození našeho miminka se nám manželský život moc nezměnil, spíš se trochu zpestřil, nemůžeme se sice oddávat intimnímu životu, kdykoliv se nám zamane, jako za starých časů, ale vynahrazuje nám to naše dítě, který nám náš život zpestřuje a obohacuje tak, že někdy nemáme ani čas myslet pomalu na sebe.

Zdravé a čilé dítě přinese do života krom běžných starostí hlavně hodně radosti a osvěžení. Užívat si slastné chvilky jen my dva můžeme kdykoliv, když usne nebo je u naší skvělé babičky. Můj manžel to ví, a proto nežárlí a není uražený, když se mazlím pouze sama s naším synkem. Je v pohodě také proto, že se mazlíme někdy všichni tři najednou, máme takový malý rodinný tradiční rituálek.

Pokud vám intimní život chybí a toužíte být spolu sami, udělejte si jedno odpoledne či večer s partnerem jen vy dva pro sebe. Již před narozením by jste měla mít zajištěnou jednu osobu kromě partnera na hlídání, protože nikdy nevíte, kdy budete hlídání potřebovat, a tahat dítě všude s sebou, někdy opravdu nejde. Proto svěřte děťátko bez výčitek svědomí spolehlivé osobě, opravdu spolehlivé, které důvěřujete, aby jste se vy sama mohla uvolnit a oprostit se od obav, že se děťátku něco stane, pokud ho nehlídáte zrovna vy.

A vy si s partnerem udělejte hezké odpoledne, ne za účelem plánovaného pohlavního styku, ale jen proto, aby jste si vychutnala ty chvíle, kdy jste byli spolu jen vy dva. Můžete dělat cokoliv, co vás sbližuje, vzájemně se masírovat, jen tak se objímat nebo jít někam na večeři. Jestliže přitom zažíváte pocit blízkosti, stane se, že spontánní milostný styk sám od sebe přijde. Plánovaný pohlavní styk při domlouvání takové schůzky nepřinese žádnou kvalitu ani přínos a když je to na povel a nátlak, tak se ani nemusíte uvolnit.

Navrhněte tyto chvilky partnerovi, pokud na miminko žárlí a připadá si na vedlejší koleji a má pocit, že se mu vůbec nevěnujete. Musíte tento program plánovat stejným způsobem, jako když se objednáváte třeba ke kadeřnici a pravidelně je začleňovat do vašeho mateřského života. Váš partner nebude trpět pocitem osamělosti a vy si od dítěte nejen na chvíli odpočinete, ale váš partnerský život upevníte.

Zdroj: PhDr.Barbara De Angelis –  Barbara odpovídá

Leave a Reply