diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak oblékáme miminko v zimě

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Kdy na procházku. Určitě není třeba zdůrazňovat, že dětem, ale i rodičům pobyt venku svědčí.  Na druhou stranu tomu tak není vždy – jsou dny, kdy je lepší se každodenní vycházce vyhnout. Všeobecně platí, že miminka by neměla chodit ven, je-li teplota nižší než – 10 °C, respektive – 5 °C u těch nejmenších (do cca 6 měsíců) . Důležité jsou však i další faktory, například rozptylové podmínky, vítr a podobně.

Jak miminko obléknout. Pro rodiče je někdy těžké určit, jaká je ta správná míra. Mají obavy, aby miminko neprochladlo či se naopak nepřehřálo. Ví totiž, že jeho termoregulační systém není ještě úplně vyvinutý. 

Jak tedy na to? Oblékejte děťátko ve vrstvách, lépe více slabších vrstev než jedna silná. Fajn jsou bavlněné materiály, které jsou na těle příjemné a navíc nezpůsobují alergické reakce. V zimě je pak nezbytná teplá čepice. Pod ní můžete dát ještě bavlněnou.

A jak poznat, že je dítě oblečeno správně? Rozhodně to nepoznáte na ručičkách, ty bývají většinou studené. Nejlepší je sáhnout mu za krk, ale někdy je to těžké poznat, například jste-li venku a máte studené ruce. Je-li ale dítě za krkem zpocené, pak je to jasný signál, že je oblečené zbytečně moc. Samozřejmě to pak zjistíte ve chvíli, kdy ho svléknete, nemělo by být zpocené (mohou se objevit i tzv.potničky). Miminku můžete ošetřit obličej mastí. Pozor ale na krémy, ty jsou nevhodné.

Rada závěrem. Podívejte se, co oblékáte sobě a své malé dcerce či synovi dejte o cca jednu vrstvu navíc (jste-li ovšem abnormálně zimomřiví, pak to s oblečením u dítěte nepřehánějte).

Co do kočárku? V chladném počasí je praktický spací pytel, tedy fusak. V dnešní době se nabízí velké množství různých druhů, takže záleží jen na vás, co si vyberete. Mezi nejdůležitější kritérium určitě patří, aby byl teplý, ale zároveň propustný. Dále pak to, aby se snadno udržoval. Neméně důležitá je i jeho praktičnost, hlavně dobré zapínání a rozepínání, fajn je i možnost zkracování nebo prodlužování jeho délky, popřípadě také využitelnost fusaku na autosedačku a další.

Tip.  Záleží, jaký tip kočárku máte. Myslete však na to, že by dítě mělo ležet na teplé podložce, respektive neměla by mu být zima odspodu. Taktéž nohy by měly být v teple. Tato pravidla ostatně platí i pro dospělé (chránit záda a nohy).


Přečtěte si také:

  • Přikrmování a umělá výživaPřikrmování a umělá výživa Ani v druhé polovině prvního měsíce nelze doporučit umělou výživu nebo přikrmování. Jen ve velmi těžkých případech je nutno k tomu svolit. Ani v tomto období nelze dát rady, které by byly […]
  • Nový speciál pro maminkyNový speciál pro maminky Plánujete miminko nebo jste již v očekávání? Chcete se o svém požehnaném stavu co nejvíce dozvědět a nevíte kde tyto informace hledat? Redakce internetového magazínu www.MojeBrisko.cz pro […]
  • Exém aneb jak ulehčit kůžičceExém aneb jak ulehčit kůžičce Mezi jednu z nejhorších věcí patří, když našemu miminku něco schází a my mu nemůžeme pomoci. V dnešní době je exém velmi rozšířenou záležitostí. Jakmile se něco takového přihodí, okamžitě […]
  • Sportovní hry pro aktivní maminky Maminy Cup 2012Sportovní hry pro aktivní maminky Maminy Cup 2012 Akce, na které byste neměli chybět! - Netradiční sportovní hry pro maminky, děti i rodinné příslušníky s bohatým celodenním programem a účastí maminek ‑ vrcholových sportovkyň. […]
  • LiběnaLiběna Svátek: 6.listopad Domácí podoby: Liběnka, Líba, Libuška Původ: slovanský Význam: libá, milá, příjemná (české jméno) Líbí se Vám toto jméno?
  • Eduaktivní hry pro děti na ipady, iphony, ipody a MAC počítačeEduaktivní hry pro děti na ipady, iphony, ipody a MAC počítače Jestli jste taky propadli chytrým telefonům a tabletům a navíc máte doma malé děti, pak určitě musíte vyzkoušet ručně malované pexeso nebo edukativní kartičky ryze české vývojářské firmy […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.