diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

LIBERTA ŽIJE!

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Po roce 1989 jsme si s tichým přihlížením nedobrovolně zvykli, jak nám z trhu pomalu, ale jistě postupně mizí české značky výrobků. O to větší je pak překvapení, když se náhodou nějaká nová či obnovená značka v obchodech objeví. Maminky z generace tzv. Husákových dětí, které své první potomky rodily na začátku 90. let minulého století, si určitě ještě vzpomenou na mělnickou továrnu Liberta, která vyráběla pohodlné a hlavně prostorné kočárky pro děti. Nebylo snad miminka, aby se v něm nevozilo. Na rozdíl od dnešních kočárků, o barevnosti  některých by se dalo s úspěchem pochybovat, byly kočárky Liberta vyráběny dle  tehdejší módy ve výrazných barvách z umělé koženky.

Sametová revoluce nepřinesla továrně Liberta nic dobrého. Prostě zkrachovala. Když zapátráte v paměti, možná si vybavíte kauzu Svoboda a Snopková a vytunelování Liberty. Už to vypadalo, že kočárky české značky nadobro zmizí z trhu a o jednu dobrou značku bude zase méně. Zásluhou pana Oldřicha Novotného se tak však nestalo, neboť právě ten obnovil známou značku a kočárky Liberta nadále vyrábí a prodává.

Hledáte-li tedy prostorný kočárek za přijatelnou cenu, v němž se vaše dítě nebude krčit, zajeďte se podívat do vzorkové prodejny ve Velkém Borku. Je to velmi blízko Mělníka. Já sama jsem majitelkou jednoho takového kočárku. Když jsme se s manželem rozhodovali, jaké vozítko pořídíme našemu potomkovi, důležitým kritériem výběru byla právě pohodlnost a prostornost kočárku. Přeci jen je poněkud nepraktické cpát v zimě dítě v objemném fusaku do malé a úzké korbičky.

Kombinace nové Liberty jsou vyráběny v různých barevných provedení, a to nejen pro jedno dítě, ale také pro dvojčata či dokonce trojčata. Kočárky mají stabilní konstrukci, nastavitelnou rukojeť, na výběr jsou bantamová či nafukovací kola a  součástí výrobku je také přenosná taška na miminko, příruční taška na kočárek, košík na podvozek a pláštěnka.

Nejvíce zřejmě překvapí řešení kočárku, kdy z hluboké varianty lze jednoduchým sklopením vykouzlit variantu sportovní. Odpadá tak nutnost skladovat doma dvě korbičky, tak jak to bývá nutností u jiných druhů dětských kočárků.

Přečtěte si také:

  • IlonaIlona Svátek: 20.leden Domácí podoby: Ilonka, Ilča, Ila, Ilka Původ: maďarský Význam: pochodeň, světlo (maďarská obdoba jména Helena) Líbí se Vám toto jméno?
  • Syndrom náhlého úmrtí kojenceSyndrom náhlého úmrtí kojence SIDS - syndrom náhlého úmrtí kojence je definován jako náhlá a neočekávaná smrt dítěte mladšího 1 roku, u které se nepodaří při pitvě zjistit příčinu smrti Nejvíce jsou ohroženi kojenci […]
  • VlastimilVlastimil Svátek: 17.březen Domácí podoby: Vlasta, Vlastík, Vlastouš, Míla, Milek Původ: slovanský Význam: „milující svou zemi“. Líbí se Vám toto jméno?
  • Miminko a pes 2.dílMiminko a pes 2.díl Když čekáme miminko Pokud máme doma psa a do rodiny přichází vytoužený potomek, je důležité posoudit, zda náš domácí mazlíček není příliš agresivní, „nervní", nevyzpytatelný. A v každém […]
  • Homeworking aneb práce z domu Homeworking aneb práce z domu Homeworking patří k aktuálním trendům poslední doby. Pohodlí z domova, žádné ranní cestování do práce se může zdá na první pohled jednoduché, ale není to pro každého. Práce z domu má  své […]
  • Svoboda pohybu – 1.částSvoboda pohybu – 1.část Pro hezčí postavu po porodu potřebuje každá žena v dnešní době již minimum posilovacích strojů a činek, než si myslí. Ke zlepšení a vytvarovaní postavy postačí dvě plastové lahve naplněné […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.