diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak se bude naše dítě jmenovat?

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Opravdu složitá otázka. Pro některé nastávající rodiče je to noční můra, jiní mají zase naproti tomu ihned jasno, v podstatě ještě než je dítě zplozeno, tak už mají jména připravená. Ať už patříte k první nebo ke druhé skupině, vždy je nutné, aby si jak nastávající maminka tak i tatínek společně sedli, popovídali si o tom, jaké mají představy, udělali seznam, který budou postupně upravovat, až nakonec vznikne ten favorit, kterým pojmenují svoje dítě.

Vždy je to věc rodičů a neměli by se do toho plést prarodiče ani nikdo jiný. To že se rozhodnou rodiče takto, je jen jejich věc a nikdo by jim neměl jméno, které si vyberou jakkoliv pomlouvat. Je to jejich svobodná volba, která jim říká, že to jméno které vybrali, je to pravé.

Jak se tedy pustit do vlastního výběru? Pomoci vám může internet, knihy o jménech, kalendář se jmény. Vypište si seznam, jak pro holčičku, tak i pro chlapečka a postupně jména škrtejte. K prospěchu věci je určitě si jméno napsat na papír společně s vaším příjmením. Tím zjistíte, zda se jméno hodí i k příjmení. Může se špatně vyslovovat nebo působit vedle sebe tak trochu komicky. Nezapomeňte na zdrobněliny, jak vlastně děťátku můžete říkat. I to je důležité.

Někdy se stává, že vás přepadnou porodní bolesti a vy nemáte jasno? I to je možné. Je to i náš případ. Rodila jsem předčasně v 35tt, jméno pro chlapečka jsme tak nějak měli, ale pro holčičku, to bylo stále nejasné. Na parkovišti před porodnicí jsme se domluvili s manželem, že kdyby to byla holčička tak se bude jmenovat Radka. Manžel je Radek, tak taková varianta jeho jména. Zásadně jsme ale nechtěli, aby se děti jmenovaly po mě nebo po manželovi. V některých rodinách se tato tradice ctí, takže není problém, aby v rodině byl již pátý Pepík či Maruška v pořadí.

Ať už vyberete jméno klasické, tradiční nebo se necháte inspirovat hrdiny ze seriálů, je důležité, aby se líbilo vám oběma. První pohled na miminko je to nejkrásnější, co můžete zažít.

Foto: Hana Kysilková, www.hanakysilkova.cz

 

Přečtěte si také:

  • Těhotenský kalendář 28. týden Těhotenský kalendář 28. týden Vaše miminko Minulý týden otevřelo vaše děťátko poprvé po čtyřech měsících oči a začalo vnímat světlo a stíny. Pokud tento týden posvítíte ostrým světlem proti svému bříšku, otevře […]
  • Přednáška – Neplodné období po poroduPřednáška – Neplodné období po porodu Lze se po porodu obejít bez hormonální antikoncepce a přitom neplánovaně neotěhotnět? Jedinečná možnost, jak poznat, zda je možné při kojení otěhotnět, a jak se účinně početí […]
  • KajetánKajetán Svátek: 7.srpen Domácí podoby: Kajetánek, Kája, Kájík Původ: latinský Význam: muž z (italského) města aeta Líbí se Vám toto jméno?
  • ZoeZoe Svátek: 27.října Domácí podoby: Zojka, Zoječka, Zojuška, Zojina Původ: řecký Význam: život Líbí se Vám toto jméno?
  • Těhotenské potížeTěhotenské potíže Žaludeční nevolnost - nejčastěji ráno, někdy však v jakoukoli dobu. Ve 4.měsíci těhotenství se žaludeční potíže většinou samy ztratí. Slabost a závrať se vyskytují pouze zřídka. […]
  • Miminko má šanci na přežití – pomůže transplantace pupečníkové krve Miminko má šanci na přežití – pomůže transplantace pupečníkové krve Teprve dvouměsíční holčička z Polska podstoupila 12. března 2012 v pražském Motole transplantaci pupečníkové krve. Transplantace je o to unikátnější, že dárkyní je miminko, které se […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.