diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak zvládat bolesti při porodu?

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Obava z bolesti bývá jedním z hlavních důvodů, proč mají nastávající maminky strach z porodu. Zvládnu to? Mám na snášení bolesti dostatek vnitřní síly? Bude to hodně bolet? Pomohou mi léky proti bolesti? Takové a obdobné otázky se nastávající mamince pravidelně a neodbytně derou na mysl při úvahách o samotném porodu. Zejména prvorodičky si nedokážou představit, jak budou bolesti silné a jak je budou snášet.

Potřebu použití jakýchkoli metod ke snižování bolesti během porodu je těžké předpovědět. Můžeme se rozhodnout, že chcete porodní bolesti vydržet bez medikamentů, a je možné, že se vám to opravdu povede. Na druhou stranu je také možné, že i přes veškerou snahu budete potřebovat vydatnou dávku léku.

Použití léků proti bolesti (tzv. analgetik) závisí na mnoha faktorech, které jsou individuálně odlišné. Vnímání bolesti má totiž dva aspekty; samotná intenzita bolesti a momentální vnímání této intenzity. Jsou situace, kdy bolest není tak silná, ale je pociťována velmi silně, a naopak. Pro vnímání intenzity bolesti je důležitá i okolní atmosféra a vnitřní rozpoložení.

Bolest jednoduše do určité míry k porodu patří – to je třeba pochopit ještě před příchodem do porodnice. Pokud si budete myslet, že vás nic bolet nebude, a bolest vás překvapí svou intenzitou, budete nepříjemně zaskočená. A naopak – nebojte se, že bolest bude tak silná, abyste ji nezvládla. Zvládnete! Naše maminky a babičky rodily v době, kdy bolest byla stejná jako dnes, ale spektrum analgetických metod nebylo tak široké a protibolestivé léky rozhodně neměly současnou účinnost. A přežily to! Určitou bolest proto čekejte, připravte se na ni, nebuďte však příliš napjatá a nervózní již předem, zkuste se uvolnit a důvěřujte porodníkům. (g, oao)

Přečtěte si také:

  • BeataBeata Svátek: 25.říjen Domácí podoby: Beatka, Betka, Áta, Bea Původ: latinský Význam: blažená, šťastná Líbí se Vám toto jméno?
  • Každý je takový, jaké je jeho vychováníKaždý je takový, jaké je jeho vychování První vtisknutí představy utkví nejtrvaleji v mysli. To znamená dětství, u dospělých ráno po spánku nebo vůbec při prvním setkání s věcí. Dítě přichází na svět s omezenou zásobou […]
  • Máte svou porodní asistentku?Máte svou porodní asistentku? Zdá se vám tahle otázka divná? Ale když se vás někdo zeptá, jestli máte svou kadeřnici nebo švadlenu či zubaře, to už tak divné není. Kdysi však bývalo zvykem, že tak jako se kadeřnice […]
  • BernardBernard Svátek: 20.srpen Domácí podoby: Berna, Berek, Nard Původ: německý Význam: silný jako medvěd Líbí se Vám toto jméno?
  • Výbavička pro miminkoVýbavička pro miminko Pokud se Vám má narodit dítě, tak je nutné mít pro začátek dost vysoký finanční obnos, protože dneska dítě je už docela veliký luxus. Tak především kromě odpovídajícího bydlení, musíte mít […]
  • Bleška – říkanka pro dětiBleška – říkanka pro děti Bleška Skáče bleška po písku, hledá, kdo je na blízku. Kdo nejede na koni, toho bleška dohoní. Alík leží na bříšku, hop a má blešku v kožíšku.

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.