Posted on

V dnešní době je hodně rodin s jedním dítětem. Je to způsobeno tím, že ženy rodí první dítě většinou až po třicítce a poté hned nastupují do zaměstnání, aby jim toho moc neuteklo. Kolikrát se ptáme proč matka takto jedná? Kvůli kariéře? Dnešní nejistá doba staví bohužel rodiče do nepříjemné rovnice kde neznámou je počet dětí a výsledkem finanční částka. Jedno dítě finanční rozpočet nezatíží zdaleka tak, jako děti dvě nebo tři.

Jedináček je hned k poznání, většinou  nechce půjčit svůj nový kyblíček jinému dítku na pískovišti, ale to je normální. Pro rodiče je však výchova jedináčka náročnější. Jedináček nemá s kým by se dělil, vše je jen jeho. Navíc nemá kamaráda, se  kterým by si doma hrál. Po finanční stránce je jedináček pro rodiče ideální, po výchovné stránce to mají rodiče náročnější. Vychovat z něho člověka pro kolektiv nebude jednoduché.

Jestliže jsou doma na výchovu dva, je to již znát. Mít sourozence je výhra. Nikdy na světě nebudete cítit samotu, celý život budete mít nablízku někoho svého. Ideální věkový rozdíl mezi sourozenci neexistuje, ale čím je menší tím si budou blíže. Nebude to k poznání hned, ale až budou starší, tak to ocení. Po finanční stránce jsou sice dvě děti, ale nelze všechny výdaje násobit dvěma. Pro život je kamarád v podobě sourozence k nezaplacení. jedno dítě pozoruje druhé a získává vlastnosti,které se učí poznávat teprve od něj. Navíc nemá pozici “krále” jako jedináček, musí se o všechno dělit a bojovat o svou pozici a hlídat si ji.

Tři děti už je taková parta. Jestliže je mezi nimi malý věkový rozdíl, potřebují Vás všichni tři, ale každý jinak. Jednoho krmíte, druhý Vám ukazuje hrad z kostek a třetí co namaloval. Výhoda bude později ale v tom, že ten nejstarší se bude umět postarat o své dva mladší kamarády, prostřední bude vychován pro kolektiv a ten nejmladší bude umět po dobrém vyjít s každým. Po finanční stránce budete rádi když přežijete a máte před sebou mnoho náročných let. Když ze svých dětí nakonec ale vychováte dobrou partu pro život, máte vyhráno.

Leave a Reply