diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Kdy odjet do porodnice?

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Jste právě těhotná a blížíte se do finále? Děláte si starosti, abyste do porodnice nepřijela pozdě? Slabě krvácíte, máte pocit, že vám odtéká plodová voda? Zde je seznam příznaků, které byste určitě neměla podceňovat a vypravit se do porodnice neprodleně.

 1. Jestliže mě odteče plodová voda – vezměte si vložku a po jejím prosáknutí se dostavte do porodnice. Vždy se hodnotí barva toho, co odtéká. Je-li voda narůžovělá s příměsi mázku a nemáte kontrakce, je vše v pořádku a nemusíte spěchat. Má-li jinou barvu např. žlutou, zelenou, nahnědlou nebo obsahuje jasnou krev, na nic nečekejte a vydejte se do porodnice.

 1. Jestliže začnete krvácet jasnou krví – a je potřeba použít více než dvě vložky, na nic nečekejte a neprodleně odjeďte do porodnice.

 2. Jestliže máte pochybnosti o pohybech plodu- hýbe se miminko opravdu hodně, až je to nepříjemné, bolí vás to? Hýbe se miminko málo? Intervaly pohyhů miminka nemusí být vždy stejné. Miminko může mít dobu, kdy spí. Pokud se Vám ale tyto intervaly zdají jiné, než jindy, neváhejte a odjeďte raději do porodnice, kde vám pro jistotu natočí monitor. Nikdo vám to nebude mít za zlé.

 3. Jestliže máte pravidelné stahy, které zesilují a nutí vás měnit rytmus dýchání a polohu těla. Intervaly mezi jednotlivými kontrakcemi by měly být asi 5 minut a nelze od nich odpoutat pozornost. Prvorodička by tyto stahy měla pociťovat alespoň 2 hodiny a z toho nějakou dobu vyzkoušet horkou koupel. Musíte cítit pohyby a neměla byste krvácet. Jestliže ve vodě odteče plodová voda, nic se neděje, nachystejte si vše potřebné a odjeďte do porodnice.

 4. Jestliže máte velký tlak na konečník – ne jako při pravidelné stolici, ale jako při velké zácpě. Pravidelnou masáží hráze od 36. týdne těhotenství poznám tento tlak, je velmi podobný jako při masáži.

  Odchod hlenové zátky nebo poslíčky vás do porodnice nemusí přivádět. Hlenová zátka odchází zpravidla 24 hodin před začátkem porodu, ale není to pravidlem. Odchod zátky může být klidně i 3 týdny před porodem. U každé rodičky je to individuální.

Poslíčky docháží být velice nepříjemné a některé nastávající maminky mohou pěkně potrápit. Nemají pravidelní intervaly, nezesilují, jsou stále stejně silné a často i bolestivé ale koupeli v teplé vodě zjistíme, zda ustupují či zesilují. Jestliže se intervaly prodlužují a kontrakce zeslabují, jedná se o poslíčky. To se jen porodní cesty připravují na porod.

Z osobní zkušenosti musím říci, že je lepší přijet 2x zbytečně, než 1x pozdě. Vy jako rodička nemáte zkušenosti s těmito situacemi. Jedná se o vaše zdraví i zdraví miminka, jednáte ve stresu, takže opravdu tyto situace nepodceňujte a raději odjeďte do porodnice.

Přečtěte si také:

 • První chvilky na novém světěPrvní chvilky na novém světě Porod dítěte je neopakovatelným zážitkem pro celou rodinu. Dítě je plodem lásky dvou lidí, naplněním jejich touhy spojit svůj život. Již od prvních týdnů těhotenství se mezi ženou a plodem […]
 • Chcete děťátko?Chcete děťátko? Na mateřství by jste měli myslet dřív, než se pro nej rozhodnete, aby mělo co nejlepší výsledek - zdravé děťátko. Proto je duležité zajímat se o těhotenství čím dříve, tím lépe. Proto, aby […]
 • Melouny Bouquet – Vyzkoušejte melounové menuMelouny Bouquet – Vyzkoušejte melounové menu Od předkrmu po dezert a drink Melouny neodmyslitelně patří k létu. Obsahují více než 90 % vody, která je nezbytná při hydratování organismu. Velkou výhodou je jejich nízká energetická […]
 • Jak se dítě ukládá?Jak se dítě ukládá? Dítě se uloží na rovné prostěradlo. Pod hlavičku nedáváme polštářek. Dítě nevyžaduje totéž jako dospělý, dítěti se nejlépe leží na rovném. Vídáme i starší děti že ve spánku sklouznou pod […]
 • DavidDavid Svátek: 30.prosinec Domácí podoby: Davídek, Dóda, Davy Původ: hebrejský (biblické jméno) Význam: miláček, náčelník Líbí se Vám toto jméno?
 • Intimní hygiena ženyIntimní hygiena ženy Intimní hygiena je v poslední době pro většinu žen důležitější než klasická celková očista, protože pohlavní orgány jsou mnohem citlivější než ostatní části těla. V dnešní době je již na […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.