diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Koupání novorozence

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Děťátko stačí koupat jednou za 2-3 dny. Děti mají ale koupání většinou rády a koupání před spaním berou maminky jako příjemný rituál, který děťátko uklidní a připraví na spinkání.

  • Ideální teplota vody je cca 36°C
  • V místnosti by mělo být 24-25°C
  • V prvních měsících života děťátka by délka koupele neměla trvat déle než 7 minut.

Na koupání postačí úplně čistá voda, případně jemná dětská mýdla a šampony. Po koupeli je ale potřeba vždy dětskou pokožku nakrémovat (oleje používat až po 6 týdnech) 

Dokud nemá voje miminko zcela zhojený pupík, j lepší ho před koupáním řádně vyčistit 60% lihem z lékárny. Polož miminko v Teplé místnosti na měkký ručník, namoč kousek vaty nebo vatového tamponu do čisté vlažné vody a jemně jím otři jeho obličej. Pak namoč žínku do umyvadla s teplou mýdlovou vodou a umyj mu tělíčko. Nakonec omyj místa pod plenkami. Čistou vlažnou vodou na závěr smyj mýdlo. Miminko drž stále v teple tím, že místa, která neomýváš, přikryješ ručníkem.

Později můžeš koupat miminko v malé plastové vaničce nebo umyvadle. Vlož dovnitř houbičku nebo ručník, aby miminko neklouzalo, a na dno nalij několik centimetrů teplé vody. Na dosah ruky si umísti mýdlo, nádobu s čistou teplou vodou na opláchnutí, žínku a ručník. Čistou vodou omyj děťátku obličej a potom namydlenou žínku nebo rukou mu omývej tělíčko. Nakonec umyj místa pod plenkami, opláchni miminko čistou vlažnou vodou, zabal ho do ručníku a jemně důkladně osuš.

Hlavičku umývej děťátku tak, že vlásky trochu navlhčíš a přidáš malé množství šamponu. Potom mu nakloň hlavičku dozadu a pomalu přelévej vlásky čistou vodou tak, aby se mu voda s šamponem nedostala do očí.

Zdroj:Nestlé brožura ( společně objevujeme svět)

Přečtěte si také:

  • KristýnaKristýna Svátek: 24.červenec Domácí podoby: Krista, Kristýnka, Kristička, Týnka Původ: řecký Význam: křesťanka Líbí se Vám toto jméno?
  • Jak jsem vezl kůrovce a jiné neOBYČEJNÉ POVÍDKYJak jsem vezl kůrovce a jiné neOBYČEJNÉ POVÍDKY Z každého (ne)obyčejného okamžiku se během vteřiny může rozvinout humorný příběh, při jehož vyprávění se lidé budou usmívat a souhlasně přikyvovat. Nejlepším autorem je totiž sám život. […]
  • Domácí lékař (horečka, průjem a zvracení miminka)Domácí lékař (horečka, průjem a zvracení miminka) Nemusíte s miminkem s každým zakašláním nebo teplotou hned k lékaři. Poradíme vám, za jaké situace zůstat klidně doma. Když má horečku Když nadměrně pláče Jak zabránit tomu, aby se […]
  • Grapefruitový olejGrapefruitový olej Vhodný pro masáž osob s nízkým krevním tlakem. Povzbuzuje lymfatický systém, působí proti únavě a odstraňuje pocit strachu. Používá se při léčbě celulitidy.
  • Těhotenství a muž (otec)Těhotenství a muž (otec) Stále více mužů chce být svým dětem láskyplným průvodcem a současně partnerem v rozhovoru. Od začátku se snaží budovat k dítěti intenzivní vztah a ten pak aktivně utvářet. Není to vždy […]
  • BohdanBohdan Svátek: 9.listopad Domácí podoby: Bob, Bojda, Bohdík Původ: slovanský Význam: dar boží, daný Bohem Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.