diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Krevní test ukáže, kolik času má žena na početí dítěte

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Lékaři pracují na vývoji krevního testu, pomocí kterého budou schopni určit, po jak dlouhou dobu se mohou ženy snažit ještě otěhotnět, než se u nich dostaví období menopauzy. Ženy tak dostanou šanci rychle se pokusit o potomka ještě předtím, než o možnost otěhotnět zcela přijdou.

“V moderní společnosti se ženy snaží dokončit vzdělání, získat perspektivní práci a odložit tak těhotenství na později. Bohužel se občas stává, že u žen nastane brzká menopauza a počít dítě tak vlastně nestačí,” vysvětluje problematiku pro Daily mail lékař Fahimeh Ramezani Tehrani, který se na výzkumu testu podílí.

Odborníci shromáždili 266 krevních vzorků žen ve věku dvacet až čtyřicet devět let a změřili hladinu antimülleriánského hormonu (AMH), který představuje chemický klíč k dozrávání vajíček ve vaječnících.

Zároveň ženy musely projít psychologickými i dalšími testy, aby lékaři získali informace o jejich fyzickém i duševním zdraví a životním stylu.

Plodnost se s vyšším věkem stále snižuje

Doposud se menopauza objevila u 63 testovaných žen, přičemž předpovědi lékařů se v průměru lišily maximálně o čtyři měsíce.

Pokud tato metoda bude úspěšně pokračovat, mohl by se test rychle objevit na pultech lékáren a ženy by si jej tak mohly aplikovat samy doma.

Doktor Dagan Wells  z Oxfordské univerzity však upozorňuje, že ačkoliv přípravek může být velmi dobrým odhadem přicházející menopauzy, plodnost se s vyšším věkem stále snižuje.

“Pokud se menopauza objeví v padesáti nebo v padesáti dvou, plodnost fakticky vymizela již pět let před tím.”

V Británii stojí existující test mezi 15 až 180 librami, není však tak přesný, jako by měl být nový. Nový test by mohl být v prodeji za tři roky.

Zdroj: www.novinky.cz

 

Přečtěte si také:

  • Časopis Babybook pro všechny rodičeČasopis Babybook pro všechny rodiče Babybook je časopis, který je určen těhotným ženám, maminkám, tatínkům, kteří vychovávají děti do dvanácti let. Najdete zde zajímavé rubriky: Těhotenství, děti, rodiče, pro tatínky, […]
  • VesnaVesna Svátek: 1.červenec Domácí podoby: Vesnuška, Vesninka, Veska Původ: jihoslovanský Význam: jaro Líbí se Vám toto jméno?
  • Milan Milan Svátek: 18.červen Domácí podoby: Míla, Milánek, Milouš, Milek Původ: slovanský Význam: milý, milovaný Líbí se Vám toto jméno?
  • Stříhání nehtůStříhání nehtů Nehty rychle rostou a potřebují zkrátit. Jinak se umalují samy, často se zatrhnout a působí bolest, nebo se jimi dítě může škrábnout. Prohlížíme tedy při každé večerní koupeli nehty na […]
  • Kefírová buchtaKefírová buchta Suroviny: 2 hrnky kefíru, 1 hrnek cukru, 1,5 lžičky sody, 2 lžíce kakaa, 3 hrnky polohrubé, 1/2 hrnku oleje. Postup: Smícháme suroviny a vzniklé těsto vlijeme do vymazaného a […]
  • Budoucí tatínek se připravujeBudoucí tatínek se připravuje Na příchod dítěte se jistě stejnou mírou těší oba rodiče. Pro budoucí tatínky se hodí všechny technické přípravy, jako je opatření přístřešku pro kočárek, zařízení dětského pokoje, stolek […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.