diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Krevní test ukáže, kolik času má žena na početí dítěte

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Lékaři pracují na vývoji krevního testu, pomocí kterého budou schopni určit, po jak dlouhou dobu se mohou ženy snažit ještě otěhotnět, než se u nich dostaví období menopauzy. Ženy tak dostanou šanci rychle se pokusit o potomka ještě předtím, než o možnost otěhotnět zcela přijdou.

“V moderní společnosti se ženy snaží dokončit vzdělání, získat perspektivní práci a odložit tak těhotenství na později. Bohužel se občas stává, že u žen nastane brzká menopauza a počít dítě tak vlastně nestačí,” vysvětluje problematiku pro Daily mail lékař Fahimeh Ramezani Tehrani, který se na výzkumu testu podílí.

Odborníci shromáždili 266 krevních vzorků žen ve věku dvacet až čtyřicet devět let a změřili hladinu antimülleriánského hormonu (AMH), který představuje chemický klíč k dozrávání vajíček ve vaječnících.

Zároveň ženy musely projít psychologickými i dalšími testy, aby lékaři získali informace o jejich fyzickém i duševním zdraví a životním stylu.

Plodnost se s vyšším věkem stále snižuje

Doposud se menopauza objevila u 63 testovaných žen, přičemž předpovědi lékařů se v průměru lišily maximálně o čtyři měsíce.

Pokud tato metoda bude úspěšně pokračovat, mohl by se test rychle objevit na pultech lékáren a ženy by si jej tak mohly aplikovat samy doma.

Doktor Dagan Wells  z Oxfordské univerzity však upozorňuje, že ačkoliv přípravek může být velmi dobrým odhadem přicházející menopauzy, plodnost se s vyšším věkem stále snižuje.

“Pokud se menopauza objeví v padesáti nebo v padesáti dvou, plodnost fakticky vymizela již pět let před tím.”

V Británii stojí existující test mezi 15 až 180 librami, není však tak přesný, jako by měl být nový. Nový test by mohl být v prodeji za tři roky.

Zdroj: www.novinky.cz

 

Přečtěte si také:

  • IvoIvo Svátek: 19.květen Domácí podoby: Ivoš, Ivošek, Ivan, Ivek, Iva Původ: český Význam: Bůh je milostivý Líbí se Vám toto jméno?
  • Těhotenský kalendář 10. týdenTěhotenský kalendář 10. týden Vaše miminko Čas na poslech. Vývoj paží a nohou byl velkou novinkou minulého týdne. Koncem tohoto týdne se dokončí vývoj vnějších uší. V tuto chvíli jsou umístěné ve spodní části hlavy, […]
  • Moje první slova – HRAČKYMoje první slova – HRAČKY Vstupte společně se svými dětmi do kouzelného světa hraček. Veselé obrázky znázorňují ty nejoblíbenější, které si zapamatují i nejmenší děti. (Fragment) Knihu můžete zakoupit […]
  • Dejte si kafe v kavárně VesmírnaDejte si kafe v kavárně Vesmírna Ocitnete-li se někdy v centru Prahy a přemýšlíte, kam zajít na kafe, kde by jste mohli mít s sebou i vaše dítko, navštivte kavárnu Vesmírna, kterou provozuje občanské sdružení "Máme […]
  • Centrální nervová soustava jako organický základ psychických funkcí – 2. částCentrální nervová soustava jako organický základ psychických funkcí – 2. část Ve vztahu k vývoji centrální nervové soustavy (CNS) velmi důležitou úlohu zastává časování rozličných zkušeností. Do období raného dětství je lokalizováno několik senzitivních období, […]
  • Pomoc pro Slané děti – kupte si tričkoPomoc pro Slané děti – kupte si tričko Cystická fibróza je to jedna z nejčastějších vrozených dědičných onemocnění. Je to nemoc chronická, v současné době nevyléčitelná, ale léčitelná. Je třeba jí léčit celý život. Je nazývána […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.