diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Matkou ve čtyřiceti?

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Většina nastávajících maminek, jejichž věk už překročil čtyřicítku, se určitě  během těhotenství setká s rozdílnou reakcí svého okolí. Od podpory a sympatie až po naprosté odsouzení a nepochopení. Stačí jen nahlédnout na diskusní fóra některých webových stránek zabývajících se těhotenstvím.

Hodně diskutujících poukazuje na vyšší věk rodičů a vyjadřuje předpoklad, že tito rodiče v mnohém případě jaksi nestihnou své dítě vychovat, protože odejdou z  našeho světa na ten onen. Ale upřímně  – je snad mládí zárukou dlouhověkosti?

Dalším argumentem diskutujících proti těhotenství ve vyšším věku je malá akčnost starších rodičů, kteří neposkytnou svému dítěti dostatečné sportovní vyžití. S kloubní náhradou je prý složitější sportovat anebo si možná představují dvojici rodičů, posedávající v parku na lavičce a sypoucí  ptáčkům drobky od snídaně, a okolo nich pobíhající dvouleté batole. Z pohledu těchto diskutujících je zřejmě mnohem akčnější mladá matka, vlekoucí za sebou ubrečené dítě, pro níž veškerá akčnost končí mezi regály s módním zbožím v některém ze spousty hypermarketů.

Ano, uvedla jsem schválně dva extrémy, abych naznačila, jak absurdní je takto uvažovat. Vždyť rodiče jsou buď dobří, nebo špatní bez ohledu na jejich věk. A tak i starší rodiče mohou své dítě milovat a dát mu veškerou svou lásku a podporu.

Přečtěte si také:

  • Bramborové taškyBramborové tašky ingredience: 1kg brambor, olej, /sádlo/, vejce, 1kg hladké mouky, 1kg krupice, špetka soli postup: Na předem připravený vál nasypeme hladkou mouku, do které nastrouháme uvařené […]
  • MarcelaMarcela Svátek: 20.duben Domácí podoby: Marcelka, Marci, Marka,Marcelka, Marcina, Marcelína, Cela Původ: latinský Význam: malý bojovník Líbí se Vám toto jméno?
  • Jak se stravovat v těhotenstvíJak se stravovat v těhotenství Téměř každá nastávající maminka se na začátku svého těhotenství setká s otázkou, které potraviny jsou doporučené a naopak nedoporučené ke konzumaci s ohledem na vyvíjející se miminko. […]
  • LubošLuboš Svátek: 16.červenec Domácí podoby: Lubošek, Luba, Lubek Původ: český Význam: mírumilovný Líbí se Vám toto jméno?
  • Pavla Pavla Svátek: 22.červen Domácí podoby: Pája, Pavlička, Pavluška, Pavluše Původ: latinský Význam: malý, nepatrný, skromný Líbí se Vám toto jméno?
  • Ceny Rodiny 2012 udělenyCeny Rodiny 2012 uděleny Čtenáři významného internetového portálu pro rodiče Rodina.cz rozhodli o udělení výročních cen za přínos pro rodiče, děti a celou rodinu celkem v 10 kategoriích. S mimořádným ohlasem se […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.