Posted on

Moje práce pro nedonošená miminka začala před 2 lety. Rozhlížela jsem se po internetu a našla stránky Nedoklubka. A už to jelo. Můj syn byl miminko… moc hodné miminko a tak bylo docela dost času, který šel věnovat miminkům do nemocnic.
S háčkem a jehlicema jsem nebyla moc kamarádka…ale nějak se to sešlo a začalo mě to jít a to víc bavit. Pod stromečkem jsem našla vytoužený šicí stroj a pak už to nešlo zastavit.

Spojila jsem se s koordinátorkou projektu Mámy pro mámy Klárou Csirkovou a dohodla jsem se sní, co by tak bylo potřeba a poprosila jí o návody… Rady a porady přešly v kamarádství, za což jsem moc a moc ráda. Poznala jsem úžasnou paní se srdcem na dlani. Díky ní jsem mohla být u předávání dárečků do nemocnice Kolín. Na oddělení JIP jsem byla úplně poprvé v životě a musím říct, že to pro mne byl silný zážitek, na který nikdy nezapomenu. Předávaly se dárečky od maminek tvořilek, spousty háčkovaných čepiček, ponožeček, svetříků a milých lístku se vzkazem, co by měl alespoň maličko pohladit na srdci v tom těžkém období. Donesla jsem sebou několik zavinovaček, které jsem šila. Několik jich šlo i do nemocnic v Praze a do nemocnic po ČR. Nedávno jsem měla obrovskou radost, když jsem si v místním deníku prohlížela miminka ten týden narozená a byly v něm fotky, kde bylo miminko v zavinovačce ode mě a druhé v čepičce ode mě. To opravdu moc pohladí na srdci a moc mile potěší. Akce zavinovačky byla tedy trochu složitější, ale jsem moc ráda, že se podařilo a mohly se ušít. Bylo na ně potřeba sehnat spousta materiálu, tak jsem se do toho musela pustit po hlavě. Oslovila jsem kamarádky, rodinu, známé a nakonec i prodejce s galanterií. Sešly se peníze a sponzorský dar v podobě role látky. A tak se šilo a šilo. Udělalo mě radost, že ve svém okolí mám docela dost známých, kteří na akci zavinovačky přispěli a patří jim můj dík.

Díky nim jsem si mohla zrealizovat svoje přání pro miminka. Momentálně pro ,,nedoklubí,, miminka pletu, s těhotenským bříškem se moc šít nedá, tak jsem se dala do ponožek a čepiček. Už se těším, až drobounké pletení pojede do nemocnic a pomůže zahřát miminka.
Všem ,,nedoklubátkům,, kteří se narodily dříve bych chtěla moc a moc popřát, aby pěkně nabírali na váze, moc zdravíčka a aby mohli být co nejdřív se svými rodiči doma ve svých postýlkách.

Tůmová Kateřina, 605 766 904
elkaca.tumova@webjet.cz

Leave a Reply