Posted on

Všichni, kdo máte v tuto chvíli miminko v inkubátoru na JIP budete asi souhlasit, že je velmi těžké být děťátku tolik potřebnou oporou. I když velmi chceme mu být na blízku, není to z mnoha důvodů možné tak silně, jak bychom si přáli.

Je obtížné říkat v neosobním prostředí něžná slovíčka podpory a lásky, když není možné dopřát slůvkům soukromí … Pro většinu z nás je obtížné před cizími zpívat, plakat, říkat nejniternější pocity a vyjadřovat lásku …

Rádi bychom se proto pokusili společně s Vámi všemi ulehčit rozpakům, překonat ostych a bariéru inkubátoru pomocí krátkých pohádek, povídek či říkadel a básniček pro předčasně narozené Kulíšky.

O významu hlasu rodičů, který dopřejete děťátku slýchat bezpochyby víte. Pohádky však působí konejšivě nejenom na duši naslouchajícího, ale i na bolavou duši čtoucího rodiče.

Rádi bychom novým rodičům pomohli na chvíli zapomenout a být děťátku posilou v přítomném okamžiku. Být s miminkem alespoň na chvíli naprosto spjati bez plíživých myšlenek plných obav a strachu.

Pohádky budeme shromažďovat, část budeme uveřejňovat na internetu, část zkusíme převést do podoby jednotlivých tištěných pohádek, které budou k dispozici na JIP odděleních.

Formát pohádky bychom nejraději A5 až A4. Kdybyste se rádi podělili a potěšili nové rodiče, posílejte své návrhy a nápady na adresu

Děkujeme blogerce Edith Holé, která místečko Pohádkám pro kulíšky připravila a ujala se ochotně jejich vkládání, psaní i editorské práci.

Pokud byste i Vy rádi přispěli svým nápadem, obraťte se prosím na Edith Holou, kontaktní e-mail je zde : eli.asek@tiscali.cz nebo pohadky@nedoklubko.cz

Více informací na:

www.nedoklubko.cz

www://pohadky.nedoklubko.cz nebo

http://pohadky-pro-kulisky.blog.cz

http://edithhola.blog.cz

Leave a Reply