diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Piercing v těhotenství

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Dokud máte  náušničku v nose nebo třeba na bradě, tak to při těhotenství určitě nevadí. Horší je to v momentě, kdy jste si nechala ozdobit pupík nebo dokonce intimní části těla.
Náušnička v pupíku chvíli nevadí. Na piercing v pupíku se názory vlastně shodují. Dobrá zpráva je, že opravdu není nebezpečný, určitě nemůže nijak ohrozit život miminka ani maminky. Ovšem přivést určité zdravotní komplikace ano. Piercing v pupíku si lze většinou ponechat až do cca 6. měsíce gravidity, ovšem poté dosahuje zvětšení objemu břicha a tím i rozsah kůže, jíž prochází piercing, takového stupně, že je nutno šperk vyjmout. Pokud má být zachován i po, je možno provléci piercingovým kanálkem nylonovou šňůru, jež po dobu těhotenství zamezí uzávěru piercingu. Po porodu pak lze šperk pomocí zavaděče bez větších problémů vrátit na původní místo.

 

Ozdobená  “intimita”. Odkud by si měly těhulky naopak vyndat šperk bezprostředně po zjištění těhotenství, jsou intimní místa a ňadra. „Prsní bradavky jsou od počátku těhotenství velmi citlivé, může dojít k náhlým zánětům, takže tady doporučuji opět vyndat šperk hned. A stejné je to, pokud má žena zavednou náušničku v klitorisu. Jednak je to bezpečnější vzhledem k častým prohlídkám, které bude absolvovat a u kterých často hrozí, že lékař může třeba o šperk zavadit, a pak je to lepší i pro blížící se porod. Pokud si budou těhotné ženy nechat dát šperk zpět po porodu, není s tím žádný problém, opět se použije technika nylonové šňůrky.

Přečtěte si také:

  • BohuslavBohuslav Svátek: 22.srpen Domácí podoby: Bohouš, Bohoušek, Bohun, Boža, Božek, Slávek, Sláveček, Slav Původ: slovanský Význam: budiž Bohu sláva Líbí se Vám toto jméno?
  • Změny v těhotenství – Endokrinní systém Změny v těhotenství – Endokrinní systém Hypofýza – zvětšení před. laloku hypofýzy, ke konci těhotenství zvýšena produkce prolaktinu- rozvoj laktace, oxytocin a vasopresin secernovány zadním lalokem hypofýzy/neurohypofýzou/, […]
  • Maminka Eva a syn PavlíkMaminka Eva a syn Pavlík Ahoj, je mi 21 let, jmenuji se Eva a dva a půl roku mám přítele s nímž bydlím v rodinném domku. Už rok jsem matka našeho synka Pavlíka, na kterého jsme s přítelem právem hrdí. Celý průběh […]
  • PavlínaPavlína Svátek: 31.srpen Domácí podoby: Pavlínka, Pavluška, Pavlička, Pavluše Původ: latinský Význam: malá; skromná, nepatrná Líbí se Vám toto jméno?
  • Vyšetření novorozence v porodnici 1.část – Vyšetření hlavyVyšetření novorozence v porodnici 1.část – Vyšetření hlavy Prvním vyšetřením novorozence se odhalují anatomické a fyziologické odchylky a posuzuje se celkový stav dítěte. V průběhu pobytu v porodnici se stav dítěte stále sleduje. Během několika […]
  • MartinaMartina Svátek: 17.červenec Domácí podoby: Martinka, Marta, Martička, Martuška, Týnka Původ: latinský Význam: zasvěcená bohu Martovi Líbí se Vám toto jméno?

Jeden komentář k “Piercing v těhotenství

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.