diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Něco na něj leze…

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Večer zalehne do postele a nic mu není. Okolo půlnoci začnete mít divný pocit kolem žaludku. Nakouknete do dětského pokoje. Dítě se mele, je celé rozpálené, abčas fňukne ze spaní. “A je to tady,” povzdechnete si. “To budou mít v práci radost…”

Antibiotika jsou co platná, jen když děti “napadnou” bakterie…

  • Ať už je dítě v posteli s obyčejnou rýmou, nebo se zánětem průdušek, dbejte na to, aby v místnosti, kde dítě “leží”, nebylo příliš horko. A zvlhčujte vzduch – třeba mokrým prostěradlem.
  • I když vám to připadá jako banalita, důležité je, zda dítě správně smrká. Dohlédněte na to, aby “rýma” šla ven nejprve z jedné a pak z druhé dírky.
  • V chladných měsících roku, kde děti podléhají virózám, dohlédněte na to, aby měly dostatek vitamínů a minerálů, hlavně “céčka”. U často nemocných dětí, můžete vyzkoušet i enzymy (např. Wobenzym). Ty totiž podporují přirozený způsob obrany dětského organismu a napomáhají proti opakovanému návratu respiračních onemocnění.

Přečtěte si také:

  • 29. týden těhotenství29. týden těhotenství Plod váží ve 29. týdnu těhotenství asi 1 kg a měří 38 cm. Nyní již vyplňuje téměř celou dělohu, obočí a řasy jsou plně vyvinuty, oči, které se mohou otevírat a zavírat, začínají […]
  • Kuchařka pro báječné tchyně Kuchařka pro báječné tchyně Stále přemýšlíte, čím obdarovat své blízké? Určitě knihou. Udělejte radost své tchýni a kupte jí tuto báječnou kuchařku, která je plná krásných receptů, ale i té špetky psychologie, která […]
  • Hlavním nedostatkem nedonošeného dítěteHlavním nedostatkem nedonošeného dítěte Je jeho nízká tělesná teplota. Často má takové dítě jen 35°C, nebo 30°C, místo 37°C. je to proto, že tělo má poměrně k malému tělesnému objemu velký povrch, z něhož se vypařováním stále […]
  • MiriamMiriam Svátek: 5.listopad Domácí podoby: Miriamka, Mirka, Miruška, Ria Původ: hebrejský (biblické jméno) Význam: milovaná bohem; hořká Líbí se Vám toto jméno?
  • DušeníDušení Krátce před porodem se stává, že těhotná žena obtížněji dýchá, hlavně vleže, ale někdy i v chůzi a při práci. Dušnost je způsobena velkým zvětšením břišního obsahu, který tlačí na bránici […]
  • Zachar, ZachariášZachar, Zachariáš Svátek: 5.listopad Domácí podoby: Zacharek, Zachouš, Zach, Charek Původ: hebrejský Význam: Bůh si vzpomněl Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.