diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

NEDOKLUBKO

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Nedoklubko je občanské sdružení, které svou činností pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi v nelehkém začátku, ale i dále. Svým působením se snaží rodiče co nejvíce informovat a psychicky podporovat. Poskytuje jim například poradenství formou diskusního fóra na svých webových stránkách, kde radí odborníci, ale i maminky z vlastních zkušeností.

Jiným typem poradenství, které naše sdružení rodičům nabízí, je pomoc prostřednictvím tzv. mamušek (maminky, které si předčasným porodem prošly), na které se mohou maminky nedonošeňátek obrátit pro radu, či psychickou podporu buď po telefonu, nebo prostřednictvím e-mailu.

Kontakt na mamušky naleznete na

http://mamypromamy.blogspot.com/p/laicke-poradenstvi.html

Sdružení Spolupracuje také se zainteresovanými odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů, pediatrů a dalších zdravotníků v rámci zjišťování potřeb rodičů nedonošených dětí. Propojuje tak rovněž svět mezi odborníky a rodiči, kteří by měli v péči o předčasně narozené děti působit jako jeden tým.

Nedoklubko průběžně realizuje několik projektů, které významně podporují rodiče předčasně narozených dětí i miminka samotná. Jedním takovým projektem jsou i Mámy pro mámy, při nichž maminky z Nedoklubka společně s dobrovolníky z celé republiky vyrábí dárečky pro maminky v nemocnici s povzbudivým přáním a kontaktem na nás.

Zlatý kulíšek je projekt, do kterého se může zapojit každá šikovná ruka, neboť se týká vyrábění čepiček, ponožtiček, polohovátek a zavinovaček pro nedonošená miminka v inkubátorech.

Pokud byste se takto chtěli zapojit také VY, ať výrobou či poskytnutím materiálu pro výrobu dárků pro maminky či pomůcek a oblečků pro nedonošená miminka, budete určitě vítáni!

Kontaktovat nás může prostřednictvím našeho webu www.nedoklubko.cz nebo na

http://mamypromamy.blogspot.com/, kde najde kontakt na jednotlivé koordinátorky.

Hotové výrobky pak Nedoklubko směřuje do Perinatologických center po celé České republice, kde rodiče naleznou rovněž užitečné brožurky. V těch Nedoklubko rodičům radí, jak situaci zvládnout, kam se mohou obrátit o pomoc nebo třeba informuje o důležitosti kojení a tipech, jak na to v případě nedonošených dětiček. Brožurky také odkazují na www stránky Nedoklubko o.s., kde si rodiče mohou přečíst příběhy jiných nedonošených miminek i další zajímavosti a tipy ze světa nedonošených dětí.

Ale činností má Nedoklubko opravdu hodně. Nezapomíná ani na zdravotníky, a tak je oceňuje cenou Purpurové srdce za jejich práci a přístup, kdy v kategorii Cena široké veřejnosti volí oceněného sami rodiče. Tyto ceny budou uděleny i letos v listopadu.

Naše sdružení sbírá také Pohádky pro kulíšky. Díky tomuto projektu budou moci rodiče svým dětem číst, v neosobním prostředí u inkubátoru v nemocnici, pohádky a básničky, které jsou psané speciálně pro nedonošená miminka a jejich rodiče. I zde se můžete zapojit také vy a svou pohádku případně zaslat na eli.asek@tiscali.cz

Nedoklubko má také svou putovní výstavu Miminka do dlaně, která zachycuje příběhy nedonošených miminek avšední den na Gynekologicko-porodnické klinice VFN a 1. LF UK v Praze Apolinářské ulici, které citlivě zaznamenali fotografové Zdeněk Málek a Doc. Mgr. Jindřich Štreit.

Na základě spolupráce se spoustou dobrovolníků a mateřských center, organizuje Nedoklubko také různá setkávání rodičů s nedonošenými dětmi v rámci celé české republiky, kde rodiče mohou sdílet své příběhy.

Naše sdružení naleznete na www.nedoklubko.cz

Foto k příspěvku bylo čerpáno na www.nedonosenci.blogspot.com

Text čerpán z www.nedoklubko.cz

Přečtěte si také:

  • Benefiční koncert NF Kapka naděje – Daruj naději..Benefiční koncert NF Kapka naděje – Daruj naději.. Podpořte nás prosím 11.2. od 21. hodin v přímém přenosu na ČT1 a Radiožurnálu. Nesmíte nás v tom nechat samotné, děkujeme Sledujte náš Facebook, chystáme pro Vás poděkování, volné […]
  • Co vám ztěžuje kojeníCo vám ztěžuje kojení Problémem při kojení, který brání dítěti v pití, jsou vpáčené bradavky, které nemůže dobře uchopit. Již v průběhu těhotenství lékař bradavky prohlédne a pokud jsou vpáčené, doporučí […]
  • Ježek a hruška – pohybová říkankaJežek a hruška – pohybová říkanka Usnul ježek pod stromem, hruška na něj spadla, napíchla se na bodlinku, teď ho bolí záda.   Dítě leze po čtyřech a na zádech ma položený nedofouknutý malý […]
  • Kojení: 4.částKojení: 4.část Po každém kojení necháváme dítě odříhnout. Držíme ho ve svislé poloze tak dlouho, dokud neuslyšíme odříhnutí. Často bývají i dvě za sebou. Jinak se může stát, že bude ublinkávat. Po napití […]
  • TobiášTobiáš Svátek: 12.září Domácí podoby: Tobeš, Tobík, Tobiášek Původ: hebrejský Význam: Bůh je dobrotivý, mým dobrem je Bůh Líbí se Vám toto jméno?
  • Nové Lego Duplo pro holčičkyNové Lego Duplo pro holčičky Ples princezen, první cukrářské pokusy i barevný set kostek v praktickém kyblíku. To vše najdete mezi novinkami, které představuje LEGO DUPLO speciálně pro holčičky. Díky novým řadám […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.