diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Není sinice jako sinice. Zkuste unikátní spirulinu

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Ilustrační snímek 1Spirulina je sinice žijící ve sladkých vodách s vysokým pH a vysokou koncentrací uhličitanů. Je považována za jeden z nutričně nejúplnějších potravinových doplňků. Právě proto se řadí mezi takzvané superfoods tedy super potraviny.
„Osahuje více než 60 procent bílkovin, dále obsahuje složité sacharidy, železo, vitamíny A, K a B,“ vysvětluje jedinečnost této sinice doktorka Lenka Čadová, vedoucí oddělení vývoje společnosti Valosun.
Spirulina je rovněž bohatá na chlorofyl, mastné a nukleové kyseliny a lipidy. Má také vysoký obsah karotenoidů, které mají antioxidační účinky. Je to potravina s nejvyšším obsahem betakarotenu, kterého obsahuje desetkrát více než mrkev.


„Taktéž se může pochlubit i svým vysokým obsahem vlákniny. Tím stimuluje střevní mikroflóru a napomáhá tak správné funkci střev a zažívání a zrychluje metabolismus, takže je vhodná jako doplněk stravy i při boji s obezitou. Doporučována bývá také pro svou vysokou antioxidační schopnost,“ popisuje Lenka Čadová.
To ale není vše k čemu se spirulina hodí. Mezi její pozitivní účinky patří snižování vysokého krevního tlaku, hladiny cholesterolu, zlepšování stavu pleti či pomoc při artritidě a osteoporóze. Doporučit lze také všem lidem, kteří se často stresují, nezdravě či nepravidelně se stravují a nemají dostatečný pohyb.
Díky svým unikátním účinkům je spirulina v poslední době velmi populární. Zájem o tuto sinici, stejně jako o další superfoods, způsobil, že už není k dostání jen samotná, ale je součástí i jiných výrobků. Z osvědčených přírodních přípravků, které jej obsahují, lze doporučit například nápoj Naturefood.
„Ten díky kombinaci vitaminů, minerálů, kvalitních živin, vlákniny, enzymů, antioxidantů, bylin a ovocných extraktů obsahuje v jedné dávce vše, co organismus potřebuje,“ vysvětluje Čadová.

Přečtěte si také:

  • Když prvorozenec žárlí na miminko!Když prvorozenec žárlí na miminko! Kde máte to zlatíčko? Ozývají se už z předsíně příchozí návštěvy. Hrnou se k postýlce a ani si nevšimnou prvorozeného dítěte, které v domnění, že nadšení patřilo jemu jen žárlivě kouká k […]
  • JiříJiří Svátek: 24.duben Domácí podoby: Jirka, Jiřík, Jiříček, Jirouš Původ: řecký Význam: zemědělec Líbí se Vám toto jméno?
  • Novorozenecká žloutenkaNovorozenecká žloutenka Je zapříčiněna změnou prostředí. Plod v děloze získává kyslík z krve matky a tato krev obsahuje méně kyslíku, který sloužil k dostatečnému zásobování plodu kyslíkem. Po porodu je dítě […]
  • 27. týden těhotenství27. týden těhotenství Vaše děťátko musí ještě vytvořit dostatek tukových zásob, aby udrželo tělesnou teplotu. Zvyšuje se počet plicních sklípků (vzdušných vaků). Jejich růst se bude zvyšovat až přibližně do 8 […]
  • Kdo je dula?Kdo je dula? Chystáte se na porod a přemýšlíte, zda ke svému porodu chcete dulu? Víte vlastně kdo to vůbec je, jaké služby poskytuje? Pojem “dula” pochází z řečtiny; do češtiny byl v novodobém významu […]
  • Výživa dítěte v prvním roceVýživa dítěte v prvním roce Miminko může mít stejné choutky jako dospělý. pokud je však nutné, aby dostávalo nějaké konkrétní mléko např.: hypoalergenní, většinou si na novou chuť zvykne a dlouho "netrucuje". […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.