Posted on

Předávání cen Purpurové srdce 14. listopadu se kvapem blíží, a tak mi dovolte vás na tento slavnostní den co nejsrdečněji pozvat. Ocenění Purpurové srdce bude, stejně jako v loňském roce, odměňovat významné osobnosti z řad zdravotníků, kteří se s láskou a pochopením starají o předčasně narozené děti a jejich rodiny. U této příležitosti vás rádi přivítáme nejen samotné, ale i s dětmi, pro které zde bude vyhrazen dětský koutek, abyste si témata progamu mohli užít nerušeně a pohodlně.

V rámci tohoto slavnostního dne, který se začne v 9.00 hod.v Primátorské rezidenci v Praze, proběhne také několik seminářů, tentokráte na téma lehké nezralosti. Dozvíte se zde o oblastech, jako jsou například respirační problémy, vnímání bolesti novorozenců nebo problémy s výživou.

Odpolední část programu, od 12.45 hod., se pak bude soustředit především směrem ke komunikaci zdravotnického personálu s rodiči. V rámci toho tématu proběhne rovněž hned několik přednášek. Budete si zde moci poslechnout například přednášku Markéty Purkardové z nadačního fondu Porozumění nebo zamyšlení Bc.Řezníčkové (kontaktní sestra dětského kardiocentra FN Motol), zda „Je vůbec možné mít rád rodiče hospitalizovaných dětí?“ Na téma komunikace zdravotního personálu s rodiči se ale otevře i diskuze přítomných rodičů a zdravotníků, proto jim i vy můžete říci, které oblasti komunikace vás při pobytu vašeho děťátka v nemocnici trápily. Jistě tak pomůžete ke zlepšení v komunikačních sférách pro další rodiče předčasně narozených dětí tam, kde si zdravotníci samotní problém neuvědomují.

Slavnostní večer s předáváním cen, od 17.00 hod., začne vyhlášením vítězů soutěže Zlatý kulíšek, kteří vyráběli oblečky a pomůcky pro předčasně narozené děti v inkubátorech. Zlatým hřebem bude udílení hlavních cen tohoto večera Purpurové srdce výhercům čtyř kategorií. Večerem bude provázet patronka Nedoklubko o.s. Štěpánka Duchková, stejně jako v loňském roce. 

Podrobnosti o hlasování ohledně Purpurového srdce v kategorii Cena široké veřejnosti, ve které hlasují rodiče předčasně narozených dětí, uveřejníme v nejbližších dnech.

 Zdroj: www.nedoklubko.cz

 

 

Leave a Reply