Posted on

Propichování různých částí těla nebo-li piercing se stalo velkou módou hlavně mezi mladými dívkami. Ale musí si uvědomit, že se z nich stanou maminky. Pokud máte  náušničku v nose nebo třeba na bradě, tak to v období  těhotenství určitě nevadí. Horší je to v momentě, kdy jste si nechala ozdobit pupík nebo dokonce intimní části těla.

Na piercing v pupíku se názory vlastně shodují. Dobrá zpráva je, že opravdu není nebezpečný, určitě nemůže nijak ohrozit život miminka ani maminky, ale mohou nastat určité zdravotní komplikace. Piercing v pupíku si lze  ponechat asi do šestého  měsíce gravidity, potom dochází postupně ke zvětšení objemu břicha a tím i rozsahu kůže a piercing je nutno vyjmout. Pokud má být zachován i po, je potřeba provléci piercingovým kanálkem nylonovou šňůru, jež po dobu těhotenství zamezí uzávěru piercingu a po porodu pak lze šperk vrátit na původní místo. 
Odkud by si měly ale ženy vyndat šperk ihned po zjištění těhotenství, jsou intimní místa a ňadra. Bradavky jsou od počátku těhotenství velmi citlivé a může proto dojít k náhlým zánětům.  A stejné je to, pokud má žena zavednou náušničku v klitorisu. Jednak je to bezpečnější vzhledem k častým prohlídkám a pak je to lepší i pro blížící se porod.

Leave a Reply