Posted on

Každý druhý pár má v dnešní době problémy s otěhotněním. U některých lidí za to mohou zdravotní problémy, u jiných je to velmi často přisuzováno psychice. Existuje mnoho rad, jak otěhotnění urychlit, kromě plodných či neplodných dnů podle některých lidí funguje i správná poloha při milování.

Tzv. babské rady vycházejí z celkem logického odůvodnění. Podle nich jsou nejvhodnější takové polohy, které pomohou spermie doručit co nejblíže k děložnímu hrdlu a ty tudíž nemusejí překonávat tak dlouhou cestu k vajíčku. Čím hlouběji se tedy spermie dostanou, tím méně překážek musí překonat a tím i roste šance na úspěšné oplodnění vajíčka.

Odborníci to vidí jinak
Přestože se některé polohy mohou zdát pro oplodnění méně výhodné, podle odborníků ze serveru www.zenska-neplodnost.cz tomu tak ve skutečnosti vůbec nemusí být. Pokud jsou spermie muže zdravé, pak si cestu k vajíčku vždy samy naleznou. V každém případě je mnohem důležitější citové rozpoložení obou partnerů, než samotná poloha. Někteří lékaři upřednostňují především pohodu a dobrou náladu milenců.

Mezi další babské fígle patří i rada, že žena nemá hned po souloži vstávat. Naopak si má podložit pánev polštářem a nohy opřít o zeď. Ani toto podle lékařů nelze podložit vědecky, přesto sami tyto praktiky nevylučují. Příroda je mocná čarodějka, a přestože je současná věda velmi pokroková, některé jevy rozumově vysvětlit nelze.

Ideální polohy pro snadnější otěhotnění
Misionářská poloha – zde spermiím pomáhá zemská přitažlivost. Usnadnit jim průnik do dělohy můžete ještě více tím, že si kříž podložíte polštářkem.
Poloha lžičky – pozice, kdy oba ležíte na boku, usnadňuje penetraci a je vhodná i tehdy, když jste oba unavení a jde vám spíše o blízkost, než aby se otřásaly stěny místnosti.
Poloha zezadu – i zde je to o zemské přitažlivosti, zvlášť když se žena prohne v zádech.

Zdroj: http://www.novinky.cz

 

One Reply to “Polohy při milování, které slaví největší úspěchy při snažení se o miminko”

Leave a Reply