Posted on

První příznaky těhotenství jako je nevolnost, zvracení, bolesti prsou, hormonální změny v našem těle mohou způsobit stavy, kdy se cítíte vyčerpaná a přejete si raději nebýt těhotná. Ne všechny ženy prožívají své těhotenství skvěle, mají fyzické, ale i psychické potíže.

I když se na své miminko těšíte, je přímo vymodlené, můžete se cítit mizerně. Je to naprosto normální. Nikdy si to nedávejte za vinu. Těhotenství představuje obrovskou hormonální smršť, takže se měníte nejen po fyzické stránce, ale musíte se během 9 měsíců těhotenství srovnat s tím, že se stanete co nevidět mámou. Může Vás to možná i vyděsit, že to nezvládnete. Nebojte, s pomocí partnera i vašeho okolí to určitě zvládnete.

Existuje i skupina žen, které toto prostě nemusí, nebaví je být těhotná. Na miminko se těší, ale cítí se tak nějak nesvé. Dá se říci, že těhotenství v podstatě přetrpí. Na obálkách maminkovských časopisů se setkáme s usměvavými nastávající nebo novopečenými maminkami, které se tváří, jak je skvělé být maminkou, mají vysoké podpatky, možná i své původní oblečení ihned po porodu. Přijde vám to trochu líto, že se vám během těhotenství udělaly strie, začaly vás zlobit hemoroidy nebo jste přibrala 20 kilo?

Určitě si říkáte, jak se tedy s tím vyrovnat, že jste těhotná? Nikdy to v sobě neduste, řekněte svému partnerovi, jak se cítíte a co vás trápí.. Tím, že sdělíte své pocity, vypovídáte se kamarádce, ulevíte své dušičce a zároveň získáte jiný náhled na zdánlivě velký problém.

Co proto můžete ještě udělat? Choďte na výlety, na nákupy, udělejte si radost, připravujte výbavičku pro miminko, vybírejte s partnerem jméno, dělejte to, co vás baví, co vám udělá radost a z čeho máte dobrý pocit. Musíte se cítit užitečná, jedině tak nebudete propadat depresím. Neostýchejte se vyhledat odbornou pomoc psychologa, v případě, že máte pocit, že na to sama už nestačíte.

Těhotenství není vždy snadné. Veškeré problémy ale skončí, a vy budete držet v náruči své vytoužené miminko. Napište nám, jak jste prožívaly těhotenství, co pro vás bylo nejtěžší, co byste nikdy už nechtěla zažít. Vaše příběhy ze života rádi uveřejníme. Těšíme se.

 

One Reply to “Pomoc, nebaví mě být těhotná!”

Leave a Reply