diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Příběh o mateřství a životě s dvojčaty 1/12

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Moje milá Julinko a Honzíku,
je krásná teplá italská noc, venku svítí hvězdy za doprovodu zpěvu cikád a vůně levandule a rozmarýny, právě jste usnuli a pomalu oddechujete, dnes vám jsou tři roky a já bych vám tak moc ráda vyprávěla, jak jste se narodili a jak je s vámi život skvělý, jak má smysl a jak je zábavný, jak jste to nejkrásnější a nejdůležitější, co nás s vašim italským taťkou kdy potkalo, o slastech a strastech těhotenství a mateřství s vámi nádhernými čéško-italskými dvojčátky, manželem Italem a životě v Itálii.

Museli jsme překonat spoustu těžkostí, o kterých vám chci vyprávět, všechno jsme to skvěle zvládli, ano chci vám vyprávět hlavně o tvém onemocnění, Honzíku. Naučilo nás to, že na rčení “Co tě nezabije, to tě posílí” opravdu něco bude, ale určitě také platí, že zkušenost je nepřenosná a každý si musíme věci zažít, abychom je pochopili, zprostředkovaně to zkrátka není ono. Naučila jsem se žít přítomností a užívat si každý okamžik života, protože minulost nelze změnit, budoucnost je vždy nejistá, jen přítomnost si lze užívat. Potencionální problémy, které mohou a nemusí nastat, je nejlepší řešit až v okamžiku, kdy nastanou.

Určitě nám vše usnadnil i pozitivní přístup a víra, že vše dobře dopadne. Nejlepším společníkem při naších slastech a strastech byl humor a úsměv. Humor spojený s úsměvem dokáže odstranit bariéry ve vztazích mezi lidmi, spojuje partnery, rodiny a společenství lidí. Humor je důležitý zejména v situacích, kdy to nemáme zrovna moc lehké a s určitým humorným nadhledem se i ty těžší situace zvládají o něco lépe. S humorem jde všechno líp. Humor je zkrátka koření života a dokáže odlehčit situaci.

“Humor je úžasná věc, záchrana. V té minutě, kdy se objeví, všechny naše mrzutosti a špatná nálada zmizí a jsou nahrazeny slunečním jasem”, toto řekl kdysi Mark Twain a určitě na tom něco bude. Už mockrát nás humor zachránil i v těch těžších situacích. Pomocí humoru lze vidět veškeré situace tak trochu s odstupem a odlehčené.

Tak už dost filozofování o životě. Začínáme, jak to všechno seběhlo.

Pokračování: Příběh o mateřství a životě s dvojčaty 2/12
s manželem Italem a genetickým onemocněním.
Anna S.

Přečtěte si také:

  • ViktorViktor Svátek: 28.červenec Domácí podoby: Viki, Vik, Viktorek, Víťa, Vítek Původ: latinský Význam: vítěz Líbí se Vám toto jméno?
  • Tvarohová buchtaTvarohová buchta Suroviny na spodní vrstvu: 300 g hladké mouky, 1/4 prášku do pečiva, 100 g másla, 100 g cukru, 1 vejce, trochu kakaa, 5 lžic mléka. Suroviny na náplň: 500 g tvarohu ve vaničce, […]
  • Veselá Nohavice – vybavte děti na zimu s českou značkou oblečeníVeselá Nohavice – vybavte děti na zimu s českou značkou oblečení Veselá Nohavice.cz už tři roky obléká děti od hlavy až k patě do veselého a pohodlného oblečení. Manžestráky, tepláky, mikiny … Oděvy jsou ušité českými švadlenami a vyrobené z 95% […]
  • NěhoslavNěhoslav Svátek: 6.srpen Domácí podoby: Něžek, Něha, Slávek Původ: slovanský Význam: vnadný, spanilý, slavící něhu Líbí se Vám toto jméno?
  • Nepřehřívejte miminkoNepřehřívejte miminko Zejména v prvních týdnech života vnímají narozená děťátka náš svět jako studený a neútulný. Potřebují proto, abychom o ně pečovali a oblékali je tak, aby byla chráněna před zimou a […]
  • Vaříme pro nemocné děti s NutriniDrinkemVaříme pro nemocné děti s NutriniDrinkem Stravovací návyky se upevňují v prvních letech života. V tomto období je velmi důležité, aby děti dostávaly všechny potřebné a nezbytné živiny. Pokud je tedy naučíme zdravé a pestré […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.