Posted on

Vaše bříško už vypadá jako mičuda a vaše miminko bude brzy na světě.Víte, co vám nyní pomůže, aby jste měla porod lehčí ? Poradíme vám!

Čaj z maliníkového listí

Ulehčuje a zkracuje porod a snižuje krvácení při porodu. Uvolňuje svaly malé pánve a odstraňuje jedy ze střev, které leží vedle dělohy a neustále aktivují děložní svalstvo. Dle lidových rad se uvádí pití tohoto čaje od 34. týdne, ale dle lékařů je lepší ho začít pít až v 36. týdnu. V případě vyvolání kontrakcí může vyvolat předčasný porod, což je ve 34. týdnu ještě brzy. Pokud naskočí vyrážka na břiše,znamená to, že se vylučují jedy přes kůži, neboť pro játra je vylučování náročné. V takovém případě množství čaje snižte a pijte vodu. V některých případech je pití tohoto čaje ale nevhodné, například při pokročilejším nálezu na děložním hrdle.

Lněné semínko

Len nechá děti vyklouznout. Obsahuje Omega 3 mastné kyseliny,vitamíny- M a B6, minerály-hořčík, fosfor a měd. Lněné semínko změkčuje stolici,uvolňuje porodní cesty a zvyšuje množství hlenu, čímž se též ulehčí průběh porodu. Jezte proto od 34. týdne jednu polévkou lžici mletých semínek, nejlépe čerstvých, protože rychle podléhají zkáze. Semínka nejezte celá, pouze mletá.Organismus celé lněné semínko nestráví a vám tak podráždí akorát trávící trubici. Při pojídání ale musíte dostatečně pít, jinak si způsobíte zácpu.

Masáž hráze

Pravidelnou masaží hráz ( oblast mezi konečníkem a pochvou ) změkčí a připraví se na roztažení při průchodu dětské hlavičky, která pak může snadno projít. Můžete se tak vyhnout nastřižení nebo natržení hráze při porodu. Směsi a oleje na masáže hráze jsou lehce dostupné na trhu. Od 34.týdne masírujte tkáň mezi zadní stěnou vagíny a řitním otvorem. Nejdříve vsuňte jeden prst, pak dva nebo asi 3 cm do vagíny, uchopte hráz a masírujte ve tvaru U  lehkým tahem směrem ke střevům denně 2 až 5 minut. Nejlepší je to po koupeli, kdy je hráz vlivem teplé vody dobře prokrvená.

Psychická pohoda

Je nejdůležitější. Spousta těhulek začíná před porodem propadat obavám ze samotného porodu, jak zvládnou následně péči, kojení, apod. Nebojte se!  Porod zvládli spousta maminek před vámi, tak proč by jste to neměla zvládnout vy také ! Budete-li v pohodě, bude v pohodě i vaše miminko. Jestliže s psychikou bojujete, zkuste Bachovou esenci, určenou na užívání před, při a po porodu která vás zklidní. Buďte pyšná na vaše bříško, tento váš stav už nebude trvat dlouho.

Leave a Reply