diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Proč dávat biopotraviny dětem

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

V obchodech dnes koupíme jablka krásná, velká a přitom úplně bez chuti…

Jablíčka ze zahrádky od babičky mají sice svraštělou slupku a nemohou se většinou srovnat vzhledem s jablky v obchodě, avšak  jejich lahodná chuť je jedinečná.

Dá se tedy říct, že zakladatelem biopotravin, byli naši prarodiče, kteří si doma pěstovali ovoce i zeleninu, též chovali domáci zvířata.

Při výrobě biopotravin se nesmí používat pesticidy ani umělá hnojiva. Spoléhá se na úrodnou zem.

Zvířata  jsou chována bez podávání léků a antibiotik, bez geneticky modifikovaných produktů (např. geneticky upravovaná soja). Volně se pasou a můžou se tak chovat přirozeně a  k ustájení  mají dostatek prostoru.

Cena značí kvalitu

Mnoho lidí by si rádo kupovalo biopotraviny, ale většinou je odradí vyšší cena. Na druhé straně tato cena odpovídá kvalitě.

Biopotraviny chutnají mnohem lépe, jsou čisté a živé, obsahují maximum množství blahodárných látek a minimum přidané chemie. Do ceny také musíme započítat fakt, že výrobci biopotravin zároveň přispívají k ochraně přírody, zvyšují přirozenou úrodnost půdy a zajišťují lepší život pro hospodářská zvířata. Tím, že biopotraviny jíme, vlastně přispíváme k životu v lepším prostředí.

 

 

 

 

 

 

 

Přečtěte si také:

  • Svatební přípravy podle EjviSvatební přípravy podle Ejvi Nechte se provést bez stresu od zásnub až po den D. Veškeré přípravy budou s touto knížkou snazší, přehlednější a podle aktuálních trendů. Moderní pojetí průvodce vám důležitou životní […]
  • Čeho je třeba se vyvarovat ve výživě?Čeho je třeba se vyvarovat ve výživě? Maso jezte podle chuti, ale nepřehánějte. Je nutné jíst maso aspoň dvakrát, třikrát za týden. Rybí maso je zvláště vhodné protože obsahuje jód a je lehce stravitelné. Čaj a káva jsou […]
  • ArianaAriana Svátek: 18.září Domácí podoby: Arka, Ara, Arianka, Riana, Arika Původ: řecký Význam: velmi se líbí; vážená Líbí se Vám toto jméno?
  • SlavomírSlavomír Svátek: 22.leden Domácí podoby: Sláva, Slávek, Míra, Mirek Původ: slovanský Význam: „mírumilovný“ Líbí se Vám toto jméno?
  • Tvůj fotodeníček od těhotenství do tří letTvůj fotodeníček od těhotenství do tří let Také hledáte krásný deníček pro zapisování pokroků svého miminka, do kterého se vejdou i všechny fotky a přáníčka? Nebo pátráte po originálním dárku pro těhotnou kamarádku? Tady je – […]
  • Soutěž Moje bříško 5Soutěž Moje bříško 5 01.08.2011 byla zahájena foto-soutěž MojeBříško. Podrobnosti o soutěži si můžete přečíst na stránce foto-soutěž. Nyní vám představujeme další soutěžící, pro které můžete hlasovat na […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.