Posted on

Na samém sklonku prvního trimestru měří vaše dítě přibližně 6,7 cm a váží zhruba 23 gramů, což odpovídá asi polovině banánu. Dítě velmi rychle roste a zdokonaluje se, není tedy divu, že v této fázi těhotenství jsou u něj již vyvinuty svaly potřebné k sání. Přece jen to budou ony, které mu po narození zajistí první propojení s matkou.

Skutečnost, že jste na prahu druhého trimestru, mnoho žen vnímá velice pozitivně. Nejenom z důvodu eliminace rizika potratu, ale také díky ustoupení častých příznaků těhotenství (nevolnosti apod.). Tyto aspekty příznivě působí na libido, žena se začíná cítit opravdu velice sexy, což se může pozitivně promítnout nejenom do jejího partnerského života.

Navzdory tomu, že vás porod čeká až za řadu měsíců, v prsou se již v tomto období začíná tvořit mlezivo, neboli první mléko, které bude v prvních hodinách života vašeho dítěte představovat zdroj jeho potravy. Možná vás trápí otázka, zdali budete moci kojit, třebaže jsou vaše prsa malá. Vězte, že v tomto případě na velikosti opravdu nezáleží. Nejdůležitější je správná péče o prsa a rovněž vyvážená strava.

Průvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 14. týden

Leave a Reply