Posted on

Čekání na výsledky Triple testu se může zdát téměř nekonečné. Mnoho maminek vůbec poprvé za těhotenství pociťuje obrovský strach o své dítě. Není třeba se však předčasně znepokojovat. Výsledky krevních testů ve většině případů dopadnou dobře. V případě, že tomu tak není, neznamená to, že se vám narodí postižené dítě. Pokud test nevyjde nejlépe, následuje celá řada dalších vyšetření – především pak odběr plodové vody (neboli amniocentéza) či ultrazvukové vyšetření u specialisty.

Vaše tělo se den ode dne mění. Především narůstající bříško už může zásadním způsobem změnit vaše těžiště, což může mít za následek vaši poněkud nejistou chůzi. V případě, že jste tak doposud neučinila, je načase vybrat si vhodnou a především pohodlnou obuv. Na vysoké podpatky zapomeňte, pouze vám přivodí zbytečné problémy. Navíc nesprávné našlápnutí může mít fatální následky.

Chcete-li si navzdory těhotenství užít dovolenou, pak vězte, že nyní je ta nejpříhodnější chvíle. Výběru dovolené však věnujte velkou pozornost, program pak upravujte dle vašeho aktuálního zdravotního stavu, únavy. Na místě jistě nejsou adrenalinové sporty či vysokohorská turistika. Rovněž návštěvy vzdálenějších destinací nejsou považovány za vhodné, neboť zde na vás číhají mnohá nebezpečí. Zatímco ostatní se mohou nechat naočkovat, vám, jakožto těhotné, je tato forma prevence zapovězena.

Průvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 18. týden

Leave a Reply