diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Průvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 21. týden

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Je-li to jenom trošku možné, maximálně si užívejte tuto část těhotenství, patří totiž k těm nejklidnějším a nejpohotovějším. Důvodem je skutečnost, že bolesti ustaly, zatímco velikost bříška vám ještě nebrání v omezování fyzické aktivity. Proto se zkuste v těchto dnech a týdnech zaměřit na shánění výbavičky pro vaše dítě. S přibývajícími kilogramy a vzrůstajícími pocity únavy se vám již tolik nebude chtít.

Ve druhé polovině těhotenství byste měla větší pozornost věnovat svému zdravotnímu stavu. Především si dejte pozor na zvýšený krevní tlak a otoky (rukou, nohou i obličeje). Právě ony mohou být prvotním příznakem závažného onemocnění zvaného preeklampsie, která zpravidla předchází eklampsii, stavu, jenž ohrožuje život matky i plodu. Z tohoto důvodu není dobré podceňovat význam preventivních prohlídek, v jejichž rámci lékař provádí řadu testů a odběrů, jež mohou nemoc vyloučit, popř. určit léčbu.

Vaše dítě se má čile k světu. Již velice dobře ovládá jemnou motoriku, je schopno si cucat palec, popotahovat si pupečník. Jeho ruce a nohy jsou v neustálém pohybu a někdy tak dokáže budoucí maminku potrápit kopáním, které je především v oblasti břišní stěny velmi bolestivé. Navzdory tomu si zkuste tyto okamžiky uchovat hluboko v paměti, jakmile se dítě narodí, bude se vám po nich stýskat.

Průvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 22. týden

Přečtěte si také:

  • Rosita, RozitaRosita, Rozita Svátek: 13.březen Domácí podoby: Rozka, Rozita, Rozina, Zina Původ: španělský Význam: růže Líbí se Vám toto jméno?
  • Těhotenský kalendář 40. týden Těhotenský kalendář 40. týden Vaše miminko Podívejte se, co se ve vývoji vašeho miminka staloběhem minulého týdne. Vlastní názor. "Možná je už pro můj velkolepý příchod čas ... ale možná také ještě není!" My […]
  • Říkadla a básničky o zubech a zubní hygieně – KazŘíkadla a básničky o zubech a zubní hygieně – Kaz Se sbíječkou vrtám díru, nevynechám žádnou škvíru, když mi síly dochází, pomůže mu cukříček z vašich malých ručiček. Zdroj: Kovářová J., Zouharová Z.: Pečujeme o zdravý dětský […]
  • Sportovní dovolená s dětmi – last minute slevaSportovní dovolená s dětmi – last minute sleva Kdy: 3.10 - 7.10.2012 Kde: v penzionu na Vysočině 5 dnů a 4 noci se sportovně zábavným programem jak pro děti, tak i pro rodiče Sportovně relaxační dovolená pro rodiny s dětmi – s […]
  • Miron, MyronMiron, Myron Svátek: 29.srpen Domácí podoby: Mirek, Míra, Mironek, Mirouš Původ: řecký Význam: plačící, vonný olej Líbí se Vám toto jméno?
  • IrenejIrenej Svátek: 16.duben Domácí podoby: Irča, Irek, Renda, irouš Původ: řecký Význam: mírumilovný Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.