Posted on

V tomto týdnu dosahuje vaše dítě velikosti čočky. Pokud byste mohly nahlédnout do své dělohy, zjistily byste, že jeho hlava je ve vztahu k tělu nepoměrně veliká. Dochází k formování rysů obličeje, jsou patrné tmavé skvrny v místech, kde později budou oči, nos nebo uši.

Zatímco tyto úžasné transformace probíhají ve vaší děloze, i vy sama můžete mnohé změny zaznamenat.  Jste lítostivá a vzápětí dosahuje vaše nálada euforických rozměrů? I to jsou přirozené známky těhotenství. Vnější svět doposud známky těhotenství nezaznamenal, zvýšený pocit únavy či nevolnosti vám osobně však mohou docela komplikovat život, a to především ten pracovní. Pokuste si hned na počátku těhotenství stanovit priority, mezi nimiž by spíše než uklizený byt měl být na prvním místě odpočinek.

Mnoho žen je již v rané fázi těhotenství zaskočeno tím, že jim není umožněn nerušený spánek. V řadě případů má příčina fyzický původ (rostoucí děloha tlačící na močový měchýř, citlivá prsa apod.). Útěchou vám může být to, že po několika týdnech tyto nepříjemné pocity odezní.

Průvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 7. týden

Leave a Reply