diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Reflux u dětí

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Gastroezofageální reflux je návrat nestrávené potravy do úst. Ze žaludku do jícnu se společně s potravou dostávají žaludeční šťávy. Mezi příznaky patří zvracení, říhání, nechutenství, neprospívání, polykací obtíže. Dítě může ublinkávat krátce po kojení či krmení malé množství mléka, buď ho vypilo moc nebo během pití spolykalo velké množství vzduchu. Máte tyto problémy se svým miminkem? Podívejte se na rady MUDr. Ludmily Jeřábkové, která odpovídala na dotazy maminek na klinice zdraví.

Jako prevence se doporučuje  hlavně správné odříhnutí miminka po krmení. Je dobré i znát správnou polohu při odříhnutí, což je hezky popsáno v knize Něžná náruč rodičů. Kojíme a krmíme spíše v menších dávkách. Mléčnou stravu zahušťujeme. Miminko nenosíme v polohách, kdy si mačká bříško. Když miminko pokládáme, tak ideální poloha je na levý bok. Pokládáme v bdělém stavu též do zvýšené polohy, například do polohovacího lehátka, ovšem ne na dlouhou dobu nebo na polštář, ale nedávat polštář pouze na hlavičku – dítě na něm leží od pasu nahoru. Ideální pomůckou je gymnastický míč, kdy miminko na míč položíte na bříško a lehce pohupujete, musíte ho jemně držet. Stav se vylepšuje se zaváděním nemléčné stravy a většinou reflux mizí mezi 12-18 měsícem.

Částečně čerpáno ze zdroje www.klinikazdravi.cz –  odpovědi MUDr. Ludmily Jeřábkové

Přečtěte si také:

  • ApolenaApolena Svátek: 9.únor Domácí podoby: Apolenka, Poli, Polenka, Lenka, Lena, Apolka Původ: řecký Význam: „dívka zasvěcená bohu Apollonovi“. Líbí se Vám toto jméno?
  • SoběslavSoběslav Svátek: 8.srpen Domácí podoby: Sobík, Sobeš, Sláva, Slávek Původ: slovanský Význam: sám sobě slavný, svůj vlastní zákonodárce Líbí se Vám toto jméno?
  • Česká televize vysílá spot o “Slaných dětech”Česká televize vysílá spot o “Slaných dětech” Víte co je cystická fibróza? Je to jedna z nejčastějších vrozených dědičných onemocnění. Je to nemoc chronická, v současné době nevyléčitelná, ale léčitelná. Je třeba jí léčit celý […]
  • Čekáme druhé miminkoČekáme druhé miminko Těhotenství představuje pro ženu řadu změn fyzických, tak i psychických. Zároveň se mění i vztah partnerský na vztah rodičovský. V případě, že už jedno dítě doma máte a začínáte se […]
  • Gita Gita Svátek: 10.červen Domácí podoby: Gitka, Gituška, Gituše, Gitunka, Gitečka Původ: latinský, keltský, indický Význam: může se jednat o zkráceninu jména Margita či Brigita. První […]
  • EgonEgon Svátek: 15.červenec Domácí podoby: Egouš, egonek, Egík Původ: německý Význam: ostří, meč Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.