diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Služby, které poskytuje Klub nemocných cystickou fibrózou svým členům 2.část

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Časopis Zpravodaj
Klub vydává časopis Zpravodaj, který vychází cca 2 x ročně. Členům Klubu jej zasíláme poštou. Obsahem časopisu jsou články o všech aspektech léčby CF, příběhy a zkušenosti rodin, aktuální kontakty na CF centra a další…

Víkendová setkání rodičů
Setkání je určeno rodičům dětí s CF (ale konají se samozřejmě bez dětí). Slouží k seznámení s dalšími rodinami, ke společnému popovídání, k výměně zkušeností, k získání nových nápadů, pohledů… k odpočinutí si a k nabrání sil do další péče o nemocné dítě.
Vítáme jak rodiny s nově diagnostikovanými dětmi, tak ty zkušenější.

Setkání se účastní psycholožka a sociální pracovnice Klubu. Na setkání je zván také lékař z CF centra, který může zodpovídat odborné dotazy rodičů. Účast lékaře není nezbytnou podmínkou konání setkání.

Krizový telefon
V Klubu funguje krizový telefon 776 777 257
Na telefon můžete volat každý všední den mezi 17. a 22. hodinou, o víkendech a svátcích mezi 9. a 22. hodinou.
 
Telefon je určen pro rodiny s dětmi nemocnými CF. Na telefon se mohou obracet rodiče, prarodiče, sourozenci i další blízcí, volat mohou i sami nemocní.
 
Hovor podléhá běžnému tarifu mobilního operátora. Můžeme vám však na vyžádání zavolat i zpět.
 
Na telefonu se střídají psycholožky a sociální pracovnice Klubu CF. 

Dobrovolník pro nemocného s CF
Projekt „Dobrovolníci pro nemocné CF“ vznikl jako jeden ze způsobů, jak lze nemocným CF pomoci. V projektu byl zapojen jeden dobrovolník, který dlouhodobě pomáhal nemocnému s CF. Nyní v projektu není veden žádný dobrovolník, ani nemocný s CF.

Dobrovolníci mohou prostřednictvím nejrůznějších druhů aktivit pomáhat nemocným CF nebo jejich rodinám doma, případně i během hospitalizace v nemocnici.

V současné době hledáme hlavně dobrovolníky, kteří by nám pomáhali při přípravě různých akcí Klubu CF. Tyto akce jsou obvykle většího rozsahu a nelze je realizovat pouze s pracovním týmem našeho sdružení.

Akce Klubu nemocných cystickou fibrózou
Klub nemocných cystickou fibrózou pořádá ve spolupráci s dalšími organizacemi mnoho akcí, které mají za cíl informovat veřejnost o problematice tohoto onemocnění a získávat finanční prostředky na pomoc takto nemocným.
Patronem Klubu je herec Ivan Trojan, který před benefičním promítáním filmu Medvídek promluvil o CF: „Tato nemoc je velmi vážná a je zatím bohužel nevyléčitelná. Věřím, že pokrok medicíny jednou umožní úplné vyléčení. Naděje, že to jednou nastane, je určitě to nejdůležitější v životě nemocných. Dokud k tomu nedojde, je potřeba jim a jejich rodinám pomáhat.“

Zdroj: www.cfklub.cz

 

Přečtěte si také:

  • CtiborCtibor Svátek: 9.květen Domácí podoby: Ctiborek, Bork, Česťa Původ: český Význam: bojuj za čest Líbí se Vám toto jméno?
  • Pravděpodobné známky těhotenstvíPravděpodobné známky těhotenství zvětšení břicha – ve 12. týdnu těhotenství je děloha hmatná nad symfyzou. Ve 20. týdnu na úrovni pupku změny ve tvaru, velikosti a konzistenci dělohy – zjistitelné palpačním […]
  • IljaIlja Svátek: 20.červenec Domácí podoby: Iljuška, Ilouš, Ilek Původ: hebrejský Význam: můj pán je Bůh (ruské jméno) Líbí se Vám toto jméno?
  • VlastimilVlastimil Svátek: 17.březen Domácí podoby: Vlasta, Vlastík, Vlastouš, Míla, Milek Původ: slovanský Význam: „milující svou zemi“. Líbí se Vám toto jméno?
  • VladimírVladimír Svátek: 23.květen Domácí podoby: Vláďa, Vlaďka, Vládík, Vládíček, Vladko, Míra, Vlado Původ: slovanský Význam: vládce míru (světa), velký vládce Líbí se Vám toto […]
  • Budeš táta! Budeš táta! Od krmení a přebalování k dalším pohromám — všechno, co potřebuješ vědět, abys byl bezva táta Nepostradatelná příručka pro všechny otce! Toto je příručka přímo pro tebe. Jestli jsi po […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.