diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Služby, které poskytuje Klub nemocných cystickou fibrózou svým členům

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Komu jsou služby určeny?
Služby Klubu jsou určeny nemocným cystickou fibrózou, jejich rodinám a blízkým. Mohou je využívat i ti, u nichž se diagnóza CF teprve prověřuje.
O materiální/finanční pomoc mohou Klub žádat pouze řádní členové. Nečlen Klubu – nemocný CF může písemně požádat Výbor Klubu o výjimku a žádat o finanční/materiální pomoc také.

Jak využít našich služeb?
Jak se na nás můžete obrátit? Nejlépe osobně, ale i telefonicky, e-mailem či dopisem.
Kdo vám pomáhá? Sociální pracovnice ve spolupráci s psycholožkou.
Kde jsme vám k dispozici? Nejčastěji v prostorách Klubu nebo během hospitalizace ve FN Motol. Případně po domluvě jinde.
Kdy se vám můžeme věnovat? Každý všední den během pracovní doby, po domluvě jindy. Osobní návštěvu v Klubu si prosíme dohodněte předem.

Sociální poradenství
Rodina, která se dozví diagnózu dítěte, se ocitá ve zcela nové a neznámé situaci. Ta je náročná především psychicky. Zároveň se však rodina musí adaptovat na odlišné podmínky – dítě s CF potřebuje mnohem více péče a jeden z rodičů s ním bývá doma obvykle déle, než kdyby bylo dítě zdravé. Dítě má nové, specifické potřeby, a těm se musí všichni přizpůsobit.
Stejně tak dospělí s CF mohou narazit na problémy, se kterými se přicházejí poradit do Klubu.

Návštěvy v nemocnici
Psycholožka a sociální pracovnice navštěvují denně podle potřeby děti i dospělé hospitalizované ve FN Motol. Nabízí popovídání, možnosti trávení volného času během hospitalizace, doprovod při procházce, pohlídání hospitalizovaného dítěte pro maminky, přinesení potřebných věcí/zásob.

Psychologická péče
Úkolem psycholožky a sociální pracovnice Klubu je provázení nemocných CF a jejich blízkých. Provázení začíná v době diagnostikování CF a pokračuje po celý život nemocného.
Klub nabízí psychologickou podporu v době diagnostikování CF, konzultace či systematickou psychoterapii (pravidelné povídání si s psychologem) pro jednotlivce, pro páry či pro celou rodinu.
Součástí této nabídky je i psychologická diagnostika – zhodnocení schopností a dovedností dítěte, vyšetření předškolní či školní zralosti dítěte, předtransplantační psychologické vyšetření.
V neposlední řadě se na psycholožku a sociální pracovnici Klubu mohou rodiny obracet i v naléhavých krizových situacích, kdy potřebují okamžitou podporu a pomoc (krizová intervence).

Zapůjčení přístrojů a pomůcek
Klub musí při zapůjčování všech věcí jednat v souladu s hygienickými omezeními způsobenými riziky přenosu bakterií specifických pro CF (pseudomonas aeruginosa, burkholderia cepacia).
Jsou to především kyslíkový koncetrátor, pulzní oxymetr, inhalátory, nebulizátory.

Přečtěte si také:

  • Nezapomínejte na ovoce a zeleninu – 2. dílNezapomínejte na ovoce a zeleninu – 2. díl Positivní přístup k živé stravě se doporučuje před nástupem do gravidity. Žena si musí vytvořit dostatečnou zásobu důležitých látek a připravit své tělo pro další život. Jen vhodné […]
  • Sexy s Xti v novém roce (třeba na Valentýna)Sexy s Xti v novém roce (třeba na Valentýna) Boty španělské značky Xti jsou jednoznačně TOP fashion záležitost. Stejně jako světoznámá modelka ruského původu Irina Shayk, která je tváří této značky. Tolik svůdných střevíčků, […]
  • Vyhlášení výherců soutěže o knihy: Kdopak to tu kope?Vyhlášení výherců soutěže o knihy: Kdopak to tu kope? Soutěž skončila, blahopřejeme výhercům! Věřte nám, právě při této soutěži je nám nesmírně líto, že vás nemohlo vyhrát více, přestože jste po tom velmi toužili, ale nebojte, brzy vás čekají […]
  • EgonEgon Svátek: 15.červenec Domácí podoby: Egouš, egonek, Egík Původ: německý Význam: ostří, meč Líbí se Vám toto jméno?
  • Můj svět s kamarády – příručka pro děti s rozštěpemMůj svět s kamarády – příručka pro děti s rozštěpem Je mě ctí na našich webových stránkách představit úžasný projekt Martiny Kolískové. Dokážete si představit, co vše musí prožít dítě, které se narodí s rozštěpem? Nejen po stránce […]
  • Pozor na dítě!Pozor na dítě! Vaše dítě se začíná již čileji pohybovat. Začne se brzy samo otáčet, a položíte-li je na bříško, náhle se převalí naznak! Nesmíte proto nechat dítě při přebalování nebo koupeli na stole […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.