Posted on

Jak by mělo vypadat menu pro kojence na Štědrý den? V každém případě je pro všechny miminka do ukončeného 4. měsíce jídelníček i o Štědrém dnu stále stejný – mateřské – maminčino mléko nebo umělá výživa. Od ukončeného 4.měsíce, ale nejlépe od 6. až 8. měsíce se začíná s příkrmy, a to opatrně se zaváděním jedné potraviny – zeleniny aspoň tři dny a pak další novou zeleninou. Teprve od 8.měsíce už můžeme opatrně zavádět další nové potraviny. Co může na Štědrý den osmiměsíční miminko papat?

Určitě by nemělo papat cukroví s ořechy, kakaem, čokoládou, medem. Vhodná je vánočka, lehce namazaná máslem.

Citrusové plody, exotické ovoce také nejsou vhodné pro děti do jednoho roku. Vhodné je jablíčko, oloupané a lehce povařené.

štědrovečerní večeře

Ryby nejsou vhodné pro děti do jednoho roku,  protože mohou být příčinou vážné alergické reakce, proto určitě kojencům kapra na vánoce nepodávejte. Platí to i o bramborovém salátu, kvůli majonéze není pro kojence vhodný. Vaše miminko můžete o Štědrém dnu pohostit nejdříve od ukončeného čtvrtého měsíce věku dítěte, a to například brambory s kvalitním nekřehčeným kuřecím masíčkem, uvařeným přírodně a málo soleným.

Tekutiny není potřeba podávat u dětí, které jsou kojeny aspoň 5x až 6x denně až do 10 měsíce věku dítěte. Své děťátko hlídejte při jídle, ať mu nezaskočí drobeček a v klidu si tak mohli vychutnat štědrovečerní večeři.

Leave a Reply