Posted on

Mávání křídly (posílí paže a prsa). Lehneme si na záda a pokrčíme kolena, chodidly se opřeme o zem. Do rukou vezmeme lahve s vodou, pomalu zvedáme paže a držíme je nad hrudníkem. potom paže natáhneme do strany, pomalu s nimi klesáme k zemi dvě až tři sekundy vydržíme těsně nad zemí. Velkým obloukem ses pažemi vrátíme nad hrudník. Cvičte tahem, nekmitejte. Pokud cítíte velkou náročnost, vezměte si lehčí lahev nebo dělejte častější nebo delší pauzy. 

Kroužení nad tělem (posílí bicepsy). Posadíme se nebo postavíme vzpřímeně a ramena tlačíme dolů. Do rukou vezmeme lahev s vodou, paže visí podél těla. Při nádechu lahve zdvihneme do výše prsou a dlaně směřují dolů. V této pozici vydržíme dle našich možností, potom opět paže natáhneme a necháme je klesnout podél těla.  Obě paže držte paralelně a co nejméně pohybujte rameny.

Silový nápor (postará se o pevné břišní svaly). Posadíme se a zapřeme se nohama o zem. Do obou rukou rukou pevně uchopíme lahev s vodou a lehce ji stiskneme. Potom se horní polovinou těla nakloníme dozadu. Pohled směřuje ke kolenům, šíje zůstává v prodloužení. Krátce předtím, než se bedry dotkneme podlahy, zastavíme a v této poloze chvilku setrváme. Břišní svaly mějte po celou dobu napnuté a nezapomeňte správně dýchat. Při uvolnění vydechněte.

Svoboda pohybu – 3.část

Leave a Reply