diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Tygřík

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Pozice, kdy dítě položíme na své předloktí obličejem dolů, jako když tygr leží na větvi stromu, je výbornou polohou nejen k nesení dítěte v náruči na jedné ruce, ale i k polohování dítěte, masírování bříška, ke cvičení na posilování zádových svalů, k podpoře rozumového vývoje (dítě dobře sleduje okolí), k umývání zadečku i k odříhnutí.

Do polohy tygříka dítě nejlépe pokládáme z výchozí polohy „vyvýšeného klubíčka“, kdy je hlavička stulená pod levou klíční kostí matky a její pravá ruka plošně podkládá zadeček.

1. Z vyvýšeného klubíčka do pozice tygříka přehmátneme tak, že pravou rukou pevně zachytíme zadeček, levé předloktí uvolníme z objímání dítěte.

2, 3. Rukou proklouzneme mezi levou ručkou a hlavičkou šikmo přes tělíčko a uchopíme pravé stehno dítěte.

4. Poté se předkloníme a váhu dítěte přeneseme zcela na levé předloktí. Pravou ruku můžeme vsunout mezi dolní končetiny až po hrudníček dítěte, nadzvednout je a levou ruku pod dítě lépe srovnat. Konečná poloha vypadá tak, že hrudníček dítěte spočívá na našem levém předloktí a pravé stehno dítěte přitahujeme pod bříško. Pravou rukou upravíme levé stehno dítěte tak, aby bylo pod bříškem rovnoběžně s pravým.

Dítě v náruči neleží vodorovně, ale zadečkem níže, než je hlavička. Při správně provedeném úchopu by nemělo dojít k zaklonění hlavy. Tato poloha je velmi pohodlná pro rodiče i dítě, kterému je navíc nesmírně prospěšná. Ani při úbytku sil rodiče nebo dítěte nedochází k závažnějším chybám.

Zdroj: www.cumel.cz (kočárky, kojenecké potřeby, zavinovačky, …)

Přečtěte si také:

  • Ofelia, OfélieOfelia, Ofélie Svátek: 13.květen Domácí podoby: Ofélka, Ofka, Fela Původ: řecký Význam: pomoc (v nouzi), pomáhající Líbí se Vám toto jméno?
  • Biolampa Biobeam versus BiostimulBiolampa Biobeam versus Biostimul Biolampa Biobeam versus Biostimul Uvažujete o nákupu biolampy a chybí Vám potřebné informace? Navštivte internetové stránky prověřených obchodů, které se specializují na prodej biolamp. […]
  • Co je walking?Co je walking? Pokud nejste  sportovní typ a nikdy Vás nebavilo trápit se v posilovnách, potom je právě pro Vás skvělý způsob, jak se udržet v kondici. Jedná se o mírný sport, který se báječně hodí pro […]
  • JindřiškaJindřiška Svátek: 4.září Domácí podoby: Jindra, Jindřina, Jindruška Původ: německý Význam: pán, vládce domu Líbí se Vám toto jméno?
  • Výživa v těhotenstvíVýživa v těhotenství Právě v těhotenství by se měla žena stravovat co nejlépe, nejpravidelněji a nejpestřeji. Měly by být zachovány poměry všech živin, vitamínů, minerálů a stopových prvků. To znamená 50 – […]
  • Dětská výživaDětská výživa Základní období výživy dítěte můžeme rozdělit do tří skupin a trvají přibližně čtyři až šest měsíců a postupně do sebe přecházejí. Závisí na funkčnosti trávicího ústrojí, psychomotorickému […]

Jeden komentář k “Tygřík

  1. Pingback: Jak správně manipulovat s dítětem? | Moje Bříško

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.