diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Tygřík

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Pozice, kdy dítě položíme na své předloktí obličejem dolů, jako když tygr leží na větvi stromu, je výbornou polohou nejen k nesení dítěte v náruči na jedné ruce, ale i k polohování dítěte, masírování bříška, ke cvičení na posilování zádových svalů, k podpoře rozumového vývoje (dítě dobře sleduje okolí), k umývání zadečku i k odříhnutí.

Do polohy tygříka dítě nejlépe pokládáme z výchozí polohy „vyvýšeného klubíčka“, kdy je hlavička stulená pod levou klíční kostí matky a její pravá ruka plošně podkládá zadeček.

1. Z vyvýšeného klubíčka do pozice tygříka přehmátneme tak, že pravou rukou pevně zachytíme zadeček, levé předloktí uvolníme z objímání dítěte.

2, 3. Rukou proklouzneme mezi levou ručkou a hlavičkou šikmo přes tělíčko a uchopíme pravé stehno dítěte.

4. Poté se předkloníme a váhu dítěte přeneseme zcela na levé předloktí. Pravou ruku můžeme vsunout mezi dolní končetiny až po hrudníček dítěte, nadzvednout je a levou ruku pod dítě lépe srovnat. Konečná poloha vypadá tak, že hrudníček dítěte spočívá na našem levém předloktí a pravé stehno dítěte přitahujeme pod bříško. Pravou rukou upravíme levé stehno dítěte tak, aby bylo pod bříškem rovnoběžně s pravým.

Dítě v náruči neleží vodorovně, ale zadečkem níže, než je hlavička. Při správně provedeném úchopu by nemělo dojít k zaklonění hlavy. Tato poloha je velmi pohodlná pro rodiče i dítě, kterému je navíc nesmírně prospěšná. Ani při úbytku sil rodiče nebo dítěte nedochází k závažnějším chybám.

Zdroj: www.cumel.cz (kočárky, kojenecké potřeby, zavinovačky, …)

Přečtěte si také:

  • Říkadla a básničky o zubech a zubní hygieně – Mléčný zoubekŘíkadla a básničky o zubech a zubní hygieně – Mléčný zoubek Nechtějí si vaše dítka čistit zoubky? Nevíte, jak je nalákat, aby je čištění zoubků bavilo a stalo se pro ně zábavou? Vyzkoušejte tyto krásné říkanky. Budou se líbit vám i vašich […]
  • Poprvé Vánoce ve třechPoprvé Vánoce ve třech Vánoční svátky, které rodičovský pár se svým dítětem tráví poprvé, nabízejí jedinečnou atmosféru a svým způsobem také zavazují. Nastavují totiž směr budoucímu prožívání jednoho z […]
  • BeataBeata Svátek: 25.říjen Domácí podoby: Beatka, Betka, Áta, Bea Původ: latinský Význam: blažená, šťastná Líbí se Vám toto jméno?
  • Změny prsůZměny prsů Velmi brzo se zvyšuje citlivost prsů. Někdy žena pociťuje napínání, svědění nebo bolest. Prsa se zvětšují. Bradavkový dvorec dostává tmavší barvu. Žíly na prsech promodrávají. Zvětšují se […]
  • Aglaia, AglajaAglaia, Aglaja Svátek: 14.květen Domácí podoby: Agluška, Aglička, Agla, Lajka Původ: řecký Význam: zářivá, krásná Líbí se Vám toto jméno?
  • Bramborové knedlíkyBramborové knedlíky Suroviny: 4 rohlíky, 4 vejce, 4 lžíce hrubé mouky, 4 lžíce krupice, 500 g vařených brambor, sůl. Postup: Brambory uvaříme ve slupce a necháme vychladnout. Oloupeme je, […]

Jeden komentář k “Tygřík

  1. Pingback: Jak správně manipulovat s dítětem? | Moje Bříško

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.