Posted on

I v zimě můžete o sebe pečovat, abyste byla stále krásná, i když jste na mateřské. Nemusíte používat drahé krémy, ostatně z mateřské vám na ně nemusí ani zbýt peníze. Stačí se podívat do ledničky a pak si udělat zkrášlující proceduru, třeba když vaše miminko spinká.

Péče o pleť v zimě z domácích surovin:

Pleť v zimě má sklon k zarudnutí, podráždění, červenání,vysušování. Abychom tomu předešli, můžeme si udělat různé masky. 

unavená pleť – naneseme tvaroh s medem a citrónovou šťávou na pleť. Necháme působit 20 min. Před nanesením je vhodné udělat si peeling, aby se látky z masky dostaly do pleti.

podrážděná pleť – rozetřeme tvaroh s ušlehaným bílkem a troškou smetany na hustou kaši. Necháme na pleti působit 20 min.

Péče o ruce v zimě z domácích surovin:

drsné a rozpraskané ruce – namočíme v teplém olivovém oleji, aspoň na 10 min.

na sametově hladké ruce – ruce ponoříme na 10 minut do plnotučného mléka ze dvou šálků a dvou šálku heřmánkového čaje.

Péče o vlasy v zimě z domácích surovin:

unavené, povadlé vlasy – rozmačkané avokádo smícháme se lžičkou jogurtu a lžičkou oleje. Vetřeme do vlasů, necháme působit 20 min, a pak opláchneme a  klasicky umyjeme.

křehké a lámavé vlasy – rozmačkáme banán, smícháme se žloutkem a pěti lžicemi oleje. Vetřeme do vlasů, přikryjeme a necháme působit půl hodiny. Pak opláchneme.

Leave a Reply