Posted on

Zima je dlouhým obdobím a pro těhotné ženy rozhodně namáhavějším než třeba jaro nebo podzim. Nemůžeme ale zalézt za pec a vyjít ven až s prvním jarním slunkem. Budoucí maminka by měla chodit na procházky denně, bez ohledu na povětrnostní situaci. Tomuto nároku podřídí nejen volbu svého oblečení, ale také výběr kosmetiky.

Opakování je matka moudrosti. Toto rčení si vypůjčím proto, abych připomenula věci, o nichž předpokládám, že je každá žena zná. Někdy je dobré i banální samozřejmosti zopakovat. Základem péče o pokožku, a o pleť obličeje zvlášť, je čistota. Obličej myjeme ráno a večer, pokud se líčíme, nestačí jen tváře omývat, ale odstraňujeme make-up čistícími krémy. Velkou péči věnujeme jemnému odličování očních partií.

Základem zimní péče o pokožku jsou kvalitní neparfémované krémy. Jemnější, který budeme používat jako ochranný krém na obličej, vybíráme s přihlédnutím k tomu, že jej budeme používat i při mrazu. Některé hydratační krémy jsou pro teploty pod nulou nevhodné. Pokud máte problematickou pleť, zakupte si denní krém v lékárně. Bez ochranného krému nevycházíme v chladnu ven.

Druhý krém, který budeme potřebovat, slouží speciálně k péči o ruce. Prsty a dlaně promazáváme několikrát denně, ruce chráníme před mrazem rukavicemi. Jedině tak předejdeme rozpraskání pokožky. V kabelce každé ženy má být k dispozici tyčinka na rty. Balzám nebo jelení lůj ochrání jemné rty před trhlinkami i před opary. Používejte tuto tyčinku několikrát denně.

 

Leave a Reply