diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Víkendový seberozvojový program Na víkend bezdětná

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Termín : 30.3.–1.4. a 22.-24.6 2012

Nabízíme Vám sebepoznávací program pro maminky na mateřské dovolené. Jedná se o víkendový pobyt bez dětí, určený pouze pro maminky – k odpočinku, regeneraci a sebepoznávacím aktivitám zážitkovou formou.

V nedávné době jsme se rozhodly vyplnit prázdný prostor v aktivitách nabízených matkám na MD. Nabízíme možnost absolvovat dva víkendy s atraktivním programem maminkám s dětmi, ovšem na rozdíl od jiných programů, které bývají nabízeny, tento je určen jen a jen pro matky. Jedná se o jakýsi „dárek“, který si mohou dopřát jako odměnu za svou starost a péči o rodinu.

Program je cílený zejména na využití postupů terapie uměním. Jedná se o jedinečný koncept, kdy si matky mohou zvolit z několika souběžně probíhajících aktivit, a to z oblasti:
arteterapeutické – malba, kresba, modelování apod.
tanečně-pohybové – ochutnávky neobvyklých tanečních a pohybových aktivit určených pro každého
muzikoterapeutické – poslech hudby, hra na jednoduché hudební nástroje
relaxace – dechová cvičení, nácvik relaxačních technik
a další.

Matky si vybírají aktivity po celý víkend dle svého vkusu, je možné ‘ochutnat’ z každé oblasti něco nebo se třeba celý víkend věnovat např. malování. Hlavní myšlenkou celého programu je, aby si ženy odpočinuly, navázaly nová přátelství a osvojily si dovednosti, které jim v budoucnu pomohou vyrovnávat se se stresem, vyvstávajícím z každodenních problémů spojených s péčí o rodinu. Dále během celého víkendu nacvičujeme efektivní formy komunikace a nabízíme matkám základní info k problematice návratu do zaměstnání, rekvalifikace apod.

Zdroj: www.familypoint.cz

 

Přečtěte si také:

  • Oslíček – říkankaOslíček – říkanka Oslíčku střapatý, povoz mně trošku, koupím ti podkůvku na každou nožku. Koupím ti podkůvky, oslíčku bosý, aby ses nezrousal, od chladné rosy.
  • Vánoční LEGO DUPLO právě přijíždíVánoční LEGO DUPLO právě přijíždí Přejí si vaše děti slyšet pod vánočním stromkem houkat vláček? Určitě je potěší nové stavebnice LEGO DUPLO -  v sadách Můj první vláček a Vláček deluxe najdou roztomilé mašinky a díky […]
  • Rohlíky, domácí chléb a ostatní pečivo jednoduše krok za krokemRohlíky, domácí chléb a ostatní pečivo jednoduše krok za krokem Tento kurz vhodný jak pro amatéry, tak i pro profesionály si nenechte rozhodně ujít! Pod vedením Martina Hanuse - opravdového profesionála ve svém oboru, se naučíte upéct skvělý domácí […]
  • Historie a poslání Klubu nemocných cystickou fibrózouHistorie a poslání Klubu nemocných cystickou fibrózou V minulém příspěvku jsem Vám představila, co to cystická fibróza je a nyní bych pokračovala Klubem nemocných, která sdružuje pacienty s touto nevyléčitelnou nemocí. Historie Klub […]
  • JuditaJudita Svátek: 29.prosinec Domácí podoby: Judka, Juditka, Juta, Jutka, Dita Původ: hebrejský (biblické jméno) Význam: židovka, žena z Judeje Líbí se Vám toto jméno?
  • LeopoldLeopold Svátek: 15.listopad Domácí podoby: Leo, Polda, Leopoldek Původ: německý Význam: pro lid statečný, smělý Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.