Posted on

Termín : 30.3.–1.4. a 22.-24.6 2012

Nabízíme Vám sebepoznávací program pro maminky na mateřské dovolené. Jedná se o víkendový pobyt bez dětí, určený pouze pro maminky – k odpočinku, regeneraci a sebepoznávacím aktivitám zážitkovou formou.

V nedávné době jsme se rozhodly vyplnit prázdný prostor v aktivitách nabízených matkám na MD. Nabízíme možnost absolvovat dva víkendy s atraktivním programem maminkám s dětmi, ovšem na rozdíl od jiných programů, které bývají nabízeny, tento je určen jen a jen pro matky. Jedná se o jakýsi „dárek“, který si mohou dopřát jako odměnu za svou starost a péči o rodinu.

Program je cílený zejména na využití postupů terapie uměním. Jedná se o jedinečný koncept, kdy si matky mohou zvolit z několika souběžně probíhajících aktivit, a to z oblasti:
arteterapeutické – malba, kresba, modelování apod.
tanečně-pohybové – ochutnávky neobvyklých tanečních a pohybových aktivit určených pro každého
muzikoterapeutické – poslech hudby, hra na jednoduché hudební nástroje
relaxace – dechová cvičení, nácvik relaxačních technik
a další.

Matky si vybírají aktivity po celý víkend dle svého vkusu, je možné ‘ochutnat’ z každé oblasti něco nebo se třeba celý víkend věnovat např. malování. Hlavní myšlenkou celého programu je, aby si ženy odpočinuly, navázaly nová přátelství a osvojily si dovednosti, které jim v budoucnu pomohou vyrovnávat se se stresem, vyvstávajícím z každodenních problémů spojených s péčí o rodinu. Dále během celého víkendu nacvičujeme efektivní formy komunikace a nabízíme matkám základní info k problematice návratu do zaměstnání, rekvalifikace apod.

Zdroj: www.familypoint.cz

 

Leave a Reply