diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Víte co je strollering?

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Už jste někdy slyšeli pojem strollering? Máte doma miminko? Chcete svou mateřskou dovolenou prožít aktivně cvičením? Přemýšlíte, jak by bylo možné při mateřské dovolené pracovat? Práce při mateřské dovolené je jednou z nejvyhledávanějších frází. Práce na MD je tedy žádaná. Je ale vůbec nějaká práce na mateřské dovolené možná? Lze dělat při mateřské dovolené i něco jiného než se starat o našeho miláčka? Odpověď zní ANO! Jak zhubnout, cviky na břicho, fitness seberealizace a nejen to – staňte se i Vy instruktorkou Strolleringu® a získejte tak práci na mateřské dovolené bez nutnosti hlídání.

Stroll=procházet se   Stroller= kočárek
STROLLERING – TAK TROCHU JINÁ PROCHÁZKA neboť hlavním cílem je spojit právě pravidelné procházky v parcích s cíleným fitness programem.
–  je to tedy cvičení pro maminky s kočárky, cvičení přírodě, na čerstvém vzduchu, s dětmi v náručí, na cvičící podložce či s dětmi pobíhajícími okolo.
– jsou to profesionálně vedené fitness lekce za přítomnosti vašich dětí.
– je zkrátka MATEŘSKÁ V POHYBU.

–  je outdoorové (během zimy i indoorové) cvičení pro maminky s kočárky uplatňující zásady Pilatesovy metody.
–  je kondice, zpevněné tělo a pravidelný pohyb bez nutnosti hlídání.
– je to sportování s kočárkem na čerstvém vzduchu.
–  je to kardio cvičení pro maminky, při kterém se hubne a zpevňují se problematické partie lidského těla.
– je to zábava pro maminky i pro děti, které se na vás budou dívat z kočárku nebo budou cvičit s vámi. Na jednotlivé lekce a na své nové kamarády se budou těšit a pohled na sportující maminku se jim tak stane samozřejmostí.

Jak tento název vlastně vznikl?

Mgr. Edita Berková: STROLLERING® se v mé hlavě vyloupl jednoho krásného jarního dne, kdy jsem se procházela se svou tehdy 3 měsíční dcerou Ellou. Byla jsem opět v parku, sama, jen já a moje láska. Hlavou se mi začalo honit nespočet otázek:

Jak skloubit užitečné a činorodé = dělat něco pro sebe – v mém případě cvičit, s nutným a nezbytně potřebným = být s děťátkem alespoň jednou za den venku?
Jsou procházky s kočárkem opravdu tak úžasné a naplňující, jak se o nich mluví? Nechtělo by to náhou něco navíc?
Vnitřně cítím tu silnou potřebu být alespoň třikrát týdně s Ellou v parku, mezi stromy a na trávě… čtení ani poslech hudby ze sluchátek mě však dostatečně neuspokojují… co s tím?
Jak ráda bych si šla dneska zacvičit, ale seženu hlídání? A budu mít vůbec energii ještě večer někam jít?
A jak jsem se tak dívala na toho mého miláčka v kočárku a v tu ránu začal jeden nápad střídat druhý… SPORTOVNÍ CHŮZE S KOČÁRKEM, OUTDOOROVÉ CVIČENÍ PRO MAMINKY ZA PŘÍTOMNOSTI JEJICH DĚTÍ.

Anglický název pro kočárek – STROLLER a jak už jsme zvyklé přidávat k těmto anglickým názvům koncovku -ing… narodil se STROLLERING®

Děláte něco pro sebe – cvičíte, zpevňujete se – zatímco jste se svým děťátkem venku.
Večer bude ve zmamení relaxace – již žádné nucené večerní návštěvy posiloven. Svůj workout budete mít dávno za sebou.
Věta: „Tak ráda bych si šla zacvičit, ale nemám hlídání,“ ztratí svou „popularitu“.
Čeká na vás profesionálně vedený aerobní i posilovací trénink zaměřený na ženské problematické partie.
Vaše dítě si tak bude již od malička upevňovat zdravé návyky a lásku k pohybu. Bude pro něj normální, že maminka cvičí. Zhruba od 14. měsíce začne cviky i napodobovat.
V každé lekci klademe hlavní důraz na správnou techniku jak sportovní chůze, tak jednotlivých posilovacích cviků, ale i techniku brzdění a zatáčení na in-line bruslích. To vše neustále protkáno základními principy Pilatesovy metody.
Osvojíte si toliko opomíjenou pohybovou paměť a dokonce máte šanci se zlepšit i ve své „baby English„.
Poznáte další maminky – ženy s nejrůznějšími zájmy, plány a cíly.
Vaše dítě se bude na každé cvičení těšit. I pro něj budou lekce Strolleringu® místem, kde si může hrát s ostatními a přitom vnímat spokojenost své maminky.

Nejen, že bude mít vaše děťátko to nejlepší místo v hledišti (kočárek nebo již odrážedlo), ale kolikrát bude i pomáhat cvičit – např. nejoblíbenějším skákáním na maminku, při posilování břicha či balančním cvičení
V neposlední řadě Vám Strollering® nabízí možnost spojit mateřskou – sport – podnikání – stát se INSTRUKTOR STROLLERINGU® a zapojit se tak do skvělého teamu ostatních lektorek.

Autorka programu: Mgr. Edita Berková

Více informací naleznete zde: http://www.strollering.cz

Přečtěte si také:

  • Hrajeme si s dětmi – Tak je velkýHrajeme si s dětmi – Tak je velký Hra je důležitá pro děti v každém věku. Umožňuje vnímat vlastní tělo a okolí, přináší nové podněty. Tělesná blízkost rodiče, či prarodiče s dítětem je důležitá pro duševní vývoj dítěte. […]
  • Výživa v těhotenství – ObilovinyVýživa v těhotenství – Obiloviny Obiloviny neboli cereálie tvoří zpravidla objemově největší část jídelníčku. V evropských podmínkách jde nejčastěji o potraviny vyrobené z pšeničné a žitné mouky, kukuřice, rýže, ovsa, […]
  • OpruzeníOpruzení Jemná kůže dítěte nesnáší dlouho vlhko a dokonce ne dráždění kyselinou močovou. Kůže se zanítí, zrudne, stane se velmi citlivou. Opruzení bolí. Není – li správně ošetřováno pokračuje […]
  • Těhotenský kalendář 31. týden Těhotenský kalendář 31. týden Vaše miminko Podívejte se, co se ve vývoji vašeho miminka stalo během minulého týdne. Počítání do 10. Řada lékařů a porodních asistentek doporučují, aby maminky v pozdějších fázích […]
  • Tvarohový dort s ovocem Tvarohový dort s ovocem Suroviny: na korpus 3 vejce, 1 vanilkový cukr, 80 g pískového cukru, 80 g polohrubé mouky, trochu rumu Suroviny na náplň: 1 tvaroh ve vaničce, může být i více než jeden, pak je […]
  • IrenaIrena Svátek: 16.duben Domácí podoby: Irenka, Irča, Irka, Ira, Iruška, Renka, Irinka Původ: řecký Význam: mírumilovná Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.