Posted on

Jste již v termínu a chystáte se do porodnice? Jistě přemýšlíte co vše si vzít sebou  a na co nezapomenout. Myslet musíme hlavně na to, že do porodnice jedeme sami, ale domů už dva a tak nesmíme zapomenout na výbavičku pro miminko. Zde je seznam věciček, které jsou potřeba.

Co si vzít do nemocnice – občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti (cestovní pas), průkaz pojištěnce nebo průkaz evropského pojištění, Malou částku peněz, hodinky, brýle, léky (které pravidelně užíváte), pyžamo, župan, ponožky a spodní prádlo, kapesníky, základní hygienické potřeby (kartáček, pastu, ručník, mýdlo, toaletní papír), časopis, případně doporučení k hospitalizaci.

Rodičky navíc – těhotenský průkaz, oddací list v originále nebo ověřenou kopii, svobodné matky  rodný list, přiznání o otcovství potvrzené matrikou, rozvedené maminky rodné listy obou rodičů a přiznání o otovství, jméno a adresu dětského lékaře, kde bude dítě registrováno.

Potřeby pro maminku – 2x mateřská podprsenka a absorpční vložky, hygienické kalhotky (nejlépe sí’tované), Noční košile alespoň 2, ručník, osuška, toaletní potřeby, omyvatelné boty (i pro rodinného příslušníka u porodu), v případně zájmu hudbu a vonné ojele pro aromaterapii, neperlivou vodu, vlastní hygienické vložky (pro užívání již od 2 dne po porodu).

Výbavička pro miminko – jednorázové pleny, bodýčko, dupačky, bavlněné tričko a kalhoty, čepičku, ponožky,deku,teplý kabátek a deku (v zimě), froté žínky, vatové tyčinky, vlhčené ubrousky, dětskou kosmetiku (šampon, krém, pudr, mýdlo), kojeneckou láhev.

Leave a Reply