Posted on

strollering foto 3Přestože podle kalendáře mělo jaro začít o pár týdnů dříve, to skutečné zahájení jarní sezóny – tj. teplého slunečného počasí, které láká k delším procházkám a pobytu venku, se konalo v neděli 7. dubna 2013, kdy zároveň startoval druhý ročník úspěšných závodů s kočárky.

Akce se konala ve stejný den a ve stejný čas na 25 místech po celé ČR (přes Plzeň, Prahu, Chrudim, Brno, Olomouc až po Karvinou a stejně tak i od jihu po sever naší země). Na kompletní organizaci se podílelo více než 60 nadšených maminek, tatínků či dalších členů rodiny a ke dni startu bylo registrováno celkem 526 kočárků. Punc vážnosti dodala letošnímu ročníku záštita primátora hlavního města Prahy.

Všechna tato čísla dokazují, že i „sranda nápad“, kterému člověk věří a jde do něj naplno se lví vervou, může přerůst v akci, která nadchne davy dalších lidí a získá svůj smysl. Loni to byla premiéra, letos už jsme od závodů chtěli víc a podařilo se: propojili jsme sportovní klání se zábavou i s charitou. Díky všem zúčastněným a jakkoli zapojeným přiznivcům se jen na symbolickém startovném vybralo neuvěřitelných 27.884 Kč! Tuto částku získalo sdružení Klubíčko Beroun, které pomáhá zejména rodinám s postiženými dětmi.

Potěšil nás také zájem médií. Krátké reportáže odvysílala jak veřejnoprávní ČT24, ČT1 (Sama doma), tak i regionální TV Barrandov aj. Zpráva o konání závodů proběhla snad všemi „maminkovskými tituly“ jako jsou časopisy Babybook, Maminka, Katka, Ona Dnes, Betynka, atd.

A co na závody říkají samotní účastníci?

“Závody se mi zdají jako jedinečný nápad jak spojit zábavu, sport a přitom být s celou rodinou pohromadě. Užili jsme si kopec zábavy. Moc děkujeme.” Katka,Praha

 

“Tak to nemělo chybu, chvíli jsem se bála, že nám tatínek Josífka někde vyklopí, jak se rval o vítězství. Děkujeme za krásný den a bezva ceny.” Radka, Brno

A kdo se postaral o ty „bezva ceny“?

Hlavni sponzoři – Babypark, Nestlé, MonPeri, Dítě v autě a mnoho regionálních sponzorů a podporovatelů.

 

Tímto tedy děkujeme všem sponzorům (hlavním i regionálním), všem organizátorům a všem účastníkům – bez nikoho z vás by to nešlo!

 

Už teď se těšíme na další ročník a věříme, že se sejdeme ještě v hojnějším počtu.

 

Petra Hauptová

maminka a lektorka strolleringu (Praha Stromovka a Suchdol

Leave a Reply