Posted on

Která z Vás ještě neslyšela pojem zumba?  Jedná se o kombinaci aerobiku a latinskoamerických tanců, přičemž velkým lákadlem je rytmická jihoamerická hudba.

Jedná se  o tanečně-rehabilitační  pohyb pro těhotné, který využívá hudbu a některé prvky zumby. Cvičení pro těhotné je 75 minut dlouhý pohybový a  taneční program s relaxací na závěr. Choreografie je přímo na míru potřebě těhotných být ve vzpřímeném postoji i v postoji s podsunutou pánví a pružením s pokrčenými koleny. Při pohybu je vždy na paměti, že vlastně houpeme miminko a těhotná nedělá prudké pohyby do strany nebo rychlé otočky a samozřejmě poskoky.

Je to individuální, v posledním měsíci před porodem už žena intuitivně vycítí, co jí dělá dobře. Jsou ženy,které cvičí společně s ostatními i dva dny před porodem a chválí si to. Co se týče začátku těhotenství, tam je potřebné být opatrnější zvláště ve dnech, kdy má žena menstruaci. Nadšené „zumbistky“, které mají výbornou kondici a jsou se zumbou takřka srostlé, mohou pokračovat  i do pátého  měsíce, opět je to individuální, jde i o velikost bříška. Pohybové aktivity je vhodné probrat se svým gynekologem, který zná nejlépe aktuální zdravotní stav a na základě objektivního gynekologického vyšetření doporučí nebo nedoporučí konkrétní cvičení.

Leave a Reply