diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Automasáž při nevolnosti, pálení žáhy nebo stresu v těhotenství

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Již jsme si zde povídali o automasáži chodidel, nyní se zaměříme na automasáž ostatních části těla, kdy automasáž lze využít v těhotenství, pokud trpíte nevolností nebo vás pálí žáha.

Nevolnost či zvracení

Při nevolnosti v těhotenství vám může pomoci akupresura, kdy se sama touto metodou krásně obsloužíte.

Akupresura je druh masáže, který stimuluje stiskové body na těle za účelem jejich vyléčení. Akupresurní body jsou veliké jako bříško palce a pokud se určitý bod stiskne, tak z toho místa proudí energie neviditelnými kanály do určitého místa na těle, který je se stiknutým bodem přes kanál spojený. Tím se léčí.

Stiskněte palcem akupresurní bod, který se nachází ve vzdálenosti 2,5 šířky prstu nad zápěstní rýhou mezi šlachami uprostřed předloktí ruky. Intenzivně ho držte palcem stisknutý po dobu pěti minut až deseti minut. Opakujte na druhé ruce. Pokračujte, dokud nevolnost neodezní. Akupresurní bod lze bezpečně používat během celého těhotenství. Tento způsob masáže má pozitivní vliv také na nespavost, bušení srdce, epilepsii nebo mořskou nemoc.

Automasáž zmírňující pálení žáhy

Tuto masáž neprovádějte přímo na kůži, ale přes oblečení. Konečky prstů masírujte dlouhými tahy hrudní kost. Začněte u výstupku klíční kosti a zhruba minutu klouzejte prsty směrem dolů až na břicho. Dále stejným způsobem, klouzavými tahy směrem dolů ošetřete oblast horní partie břicha. V posledním trimestru mačkejte jen mírně. Tento způsob masáže má pozitivní vliv i na celkové zklidnění mysli.

Jestliže zažíváte stres a nedokážete se uvolnit při čekání na miminko, na chvíli se posaďte a dopřejte si masáž, která vás stresu zbaví a zabere vám pouhých pět minut času:

Indická masáž hlavy

Položte se na lůžko nebo se posaďte na židli. Konečky prstů třete oblast obou spánků. Krouživými pohyby svých prstů masírujte asi jednu minutu. Pak pokračujte v masírování, jako když si myjete vlasy šampónem. Začněte v místě přímo za spánky a třete kůží směrem dozadu. Taktéž masíruje jednu minutu. Pak se učešte. Ale místo hřebenu použijte vlastní konečky prstů, kterými češete pokožku ve směru vlasové linie, přes vrchol hlavy do stran a poté dolů po zadní straně krku až k ramenům. Tento tah opakujte asi desetkrát. Tato masáž vám pomůže i při bolesti hlavy, očního napětí a uleví od stresu.

Jsou to techniky, které zvládnete v klidu, v pohodlí doma, máte to zadarmo a nemusíte být odbornicemi. Naučit se různé hmaty, jak si ulevit od bolesti zvládne opravdu každá a navíc můžete mít dobrý pocit, že jste pro své zdravotní problémy udělala maximum.

Zdroj: Ozdravná masáž , Kristine Kaoverii Weberov

 

Přečtěte si také:

  • Rýžový nákyp s broskvemi – od 11.měsíceRýžový nákyp s broskvemi – od 11.měsíce Suroviny pro menší zapékající misku: jasmínová rýže (zhruba 2 malé šálky)  2 zralé broskve půl kelímku zakysané smetany trocha skořice Glukopur kojenecké mléko (100 - 150 […]
  • EgonEgon Svátek: 15.červenec Domácí podoby: Egouš, egonek, Egík Původ: německý Význam: ostří, meč Líbí se Vám toto jméno?
  • VeronikaVeronika Svátek: 7.únor Domácí podoby: Verča, Verunka, Veru, Nika Původ: řecký Význam: významem „přinášející vítězství“, podle méně pravděpodobného výkladu pochází z řecko-latinského vera […]
  • Koupání v přírodě a bazénechKoupání v přírodě a bazénech Pokud jste zvyklá koupat se v řece, nebo plavat v v umělých nádržích, můžete v tomto zvyku pokračovat až do poloviny těhotenství. Později, až do sedmého měsíce, se to povoluje ženám […]
  • Skořicový olejSkořicový olej Uvolňuje křeče, svalové napětí. Zlepšuje kloubní pohyblivost a tím zmírňuje bolesti. Posiluje a regeneruje svaly. Přispívá k odbourávání tuků a vody ve tkáních. Mobilizuje vitalitu orgánů […]
  • Prekoncepční výživa – výživa ženy v období před plánovaným těhotenstvím a její význam – část I.Prekoncepční výživa – výživa ženy v období před plánovaným těhotenstvím a její význam – část I. Prekoncepční péče je soubor diagnostických a terapeutických opatření, jejichž cílem je optimální vývoj ženské i mužské pohlavní buňky a také příprava ženského organismu na bezproblémový […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.