diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Cestujeme autem s dětmi

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Tajemství cestování s dětmi, ať na dlouhé, či krátké vzdálenosti, tkví v pečlivém plánování. Vždy vezměte sebou vše potřebné jako jsou pleny, náhradní oblečení, vlhčené ubrousky, nějakou hračku, leporelo, igelitový sáček, lahvičku s pitím, křupky, piškoty, nějaké jídlo, které už dítě může jíst. Pokud nekojíte, tak i vše potřebné pro umělou výživu. Nevíte, co se může přihodit a vy se nedostanete včas domů na svačinku a dítě bude mít hlad. Auto je nejpohodlnějším dopravním prostředkem pro vás i vaše dítě. V případě problému můžete kdykoliv zastavit, udělat přestávku, projít se s miminkem na čerstvém vzduchu. Záleží, jak staré máte dítko, jaké má potřeby.

Při cestování autem musíte dbát na jeho bezpečnost a použít atestovanou autosedačku dle věku a váhy. Dbejte na správné uchycení autosedačky, a to podle pokynů výrobce. Od narození v tzv. vajíčku, které vám postačí do těch 10 -13 kg, dle výrobce. Upevňuje se vždy proti směru jízdy, a pokud je sedadlo spolujezdce vybaveno airbagem, musíte jej buď deaktivovat nebo dítě vozit na zadním sedadle. Pak zvolíte variantu buď do 18 kg nebo až do 36 kg.

Jednotliví výrobci se liší, takže se podívejte na internetových stránkách nebo si zajděte do specializovaného obchodu, kde vám určitě poradí.V žádném případě nesmí být dítě položeno volně v sedačce bez upoutání popruhy. V případě nehody neposkytne dítěti žádnou ochranu.

Starší dítě budete muset v autě něčím zabavit, nejlépe několika oblíbenými hračkami. Zvolte hračky, které se dají upevnit na sedadlo, aby je dítko neházelo stále na zem.

Jedete -li na dlouhou cestu, je lépe cestovat v noci. Budete – li mít štěstí, dítě se ukolébá pohybem auta a bude spát alespoň část cesty.

Protože děti do jednoho roku věku by neměly přijít do styku s přímým slunečním zářením, musíte zajistit přiměřenou ochranu také v autě. Speciální ochranná stínítka na okna aut se připevňují pomocí gumových přísavek, takže je můžete podle potřeby přemístit nebo odstranit.

Snažte se, aby bylo cestování co neuvolněnější, a proto si vyhledejte trasu předem a ponechte si dostatek času, abyste nebyli ve stresu, že přijdete pozdě. Užijte si příjemné cestování.

Zdroj:

Zdravé dítě, Ošetřování, péče, opatrování, Nakladatelství Svojtka, 2009.

Těhotenství, výživa a péče o miminko, Nakladatelství Svojtka, 2009.

Přečtěte si také:

  • Pastovaný med v našem jídelníčkuPastovaný med v našem jídelníčku V našem jídelníčku obliba medu opravdu stoupá. Již ve stravě dětí je med doporučován pro jeho blahodárně účinky na zdraví i dietetický význam. I když má med řadu odpůrců i příznivců, v […]
  • Aurelia, AurélieAurelia, Aurélie Svátek: 25.září Domácí podoby: Aura, Aurelka, Rela Původ: latinský Význam: zlatá Líbí se Vám toto jméno?
  • JaromírJaromír Svátek: 24.září Domácí podoby: Jára, Jarek, Jarda, Jarouš, Míra Původ: slovanský Význam: slavící jaro, mírný, mírnící, prudkost, usměrňující Líbí se Vám toto […]
  • Říkanka – Koláčová hostinaŘíkanka – Koláčová hostina Myši piští, pejsek skáče, už se těší na koláče. Upekla je Hana zrána, teď spí celá uondána. Pro myši tak začíná koláčová hostina. Zdroj: Augustínová I.: Veselá říkadla, […]
  • Kudy z nudyKudy z nudy Na úspěšnou knihu Kudy z nudy: Kam na výlet v Čechách, na Moravě a ve Slezsku navazujeme titulem Kudy z nudy: Rodinné výlety v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Opět vám nabízíme stovky […]
  • Jidáše – tradiční velikonoční pečivoJidáše – tradiční velikonoční pečivo Tento druh pečiva se podle velikonční tradice peče na Zelený čtvrtek. Dělají se různé tvary a po upečení se maže medem. Co k tomu potřebujete? 500 g hladké mouky, 50 g droždí, 1 lžíce […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.