diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Cestujeme autem s dětmi

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Tajemství cestování s dětmi, ať na dlouhé, či krátké vzdálenosti, tkví v pečlivém plánování. Vždy vezměte sebou vše potřebné jako jsou pleny, náhradní oblečení, vlhčené ubrousky, nějakou hračku, leporelo, igelitový sáček, lahvičku s pitím, křupky, piškoty, nějaké jídlo, které už dítě může jíst. Pokud nekojíte, tak i vše potřebné pro umělou výživu. Nevíte, co se může přihodit a vy se nedostanete včas domů na svačinku a dítě bude mít hlad. Auto je nejpohodlnějším dopravním prostředkem pro vás i vaše dítě. V případě problému můžete kdykoliv zastavit, udělat přestávku, projít se s miminkem na čerstvém vzduchu. Záleží, jak staré máte dítko, jaké má potřeby.

Při cestování autem musíte dbát na jeho bezpečnost a použít atestovanou autosedačku dle věku a váhy. Dbejte na správné uchycení autosedačky, a to podle pokynů výrobce. Od narození v tzv. vajíčku, které vám postačí do těch 10 -13 kg, dle výrobce. Upevňuje se vždy proti směru jízdy, a pokud je sedadlo spolujezdce vybaveno airbagem, musíte jej buď deaktivovat nebo dítě vozit na zadním sedadle. Pak zvolíte variantu buď do 18 kg nebo až do 36 kg.

Jednotliví výrobci se liší, takže se podívejte na internetových stránkách nebo si zajděte do specializovaného obchodu, kde vám určitě poradí.V žádném případě nesmí být dítě položeno volně v sedačce bez upoutání popruhy. V případě nehody neposkytne dítěti žádnou ochranu.

Starší dítě budete muset v autě něčím zabavit, nejlépe několika oblíbenými hračkami. Zvolte hračky, které se dají upevnit na sedadlo, aby je dítko neházelo stále na zem.

Jedete -li na dlouhou cestu, je lépe cestovat v noci. Budete – li mít štěstí, dítě se ukolébá pohybem auta a bude spát alespoň část cesty.

Protože děti do jednoho roku věku by neměly přijít do styku s přímým slunečním zářením, musíte zajistit přiměřenou ochranu také v autě. Speciální ochranná stínítka na okna aut se připevňují pomocí gumových přísavek, takže je můžete podle potřeby přemístit nebo odstranit.

Snažte se, aby bylo cestování co neuvolněnější, a proto si vyhledejte trasu předem a ponechte si dostatek času, abyste nebyli ve stresu, že přijdete pozdě. Užijte si příjemné cestování.

Zdroj:

Zdravé dítě, Ošetřování, péče, opatrování, Nakladatelství Svojtka, 2009.

Těhotenství, výživa a péče o miminko, Nakladatelství Svojtka, 2009.

Přečtěte si také:

  • Bolesti v křížiBolesti v kříži Bolesti celého hybného systému, včetně bolestí páteře, jsou celosvětově prakticky nejčastější bolestí, která trápí spoustu nemocných. Jejich počet stoupá i proto, že se prodlužuje věk […]
  • IrenaIrena Svátek: 16.duben Domácí podoby: Irenka, Irča, Irka, Ira, Iruška, Renka, Irinka Původ: řecký Význam: mírumilovná Líbí se Vám toto jméno?
  • Kuchařka pro báječné tchyně Kuchařka pro báječné tchyně Stále přemýšlíte, čím obdarovat své blízké? Určitě knihou. Udělejte radost své tchýni a kupte jí tuto báječnou kuchařku, která je plná krásných receptů, ale i té špetky psychologie, která […]
  • Jak skladovat medJak skladovat med Nejznámějším a nejdůležitěším včelím produktem je med. Víte ale jak ho správně skladovat? Pravidla pro správné skladování medu ve velkém i v malém jsou obdobná. V domácnostech je dobré med […]
  • GestodenGestoden Gestoden (GSD) se liší od levonorgestrelu dodatečnou dvojnou vazbou v poloze 15. Gestoden je vlastní účinnou látkou, jeho metabolity jsou velmi málo účinné. Kompletně se absorbuje z […]
  • Výživa v těhotenství – Minerální látkyVýživa v těhotenství – Minerální látky Minerální látky potřebuje náš organismus jako určitou stavební hmotu, materiál, z něhož jsou tvořeny tkáně (kosti, zuby). Důležité jsou ale i ve funkčních systémech (například při […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.