diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Dětské kolébky a postýlky

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Kolébky

Za časů našich babiček kolébka pro miminko v domácnosti nechyběla a dnes se opět dostávají do módy. Jestli-že přemýšlíte o koupi právě této dětské kolébky, určitě se nejedná o vymoženost nebo zbytečnou věc navíc. Jelikož je miminko zvyklé na pravidelný houpavý pohyb z maminčina bříška, tak právě kolébka je příjemným pomocníkem pro jejich uspávání. Navíc se v nich cítí bezpečněji, protože kolem sebe nemá tolik otevřeného prostoru jako v běžné postýlce. Výhodou je samozřejmě možnost kolébání, kterým dítě lépe uklidníte a uspíte.

Je třeba si ale uvědomit, že takovéto kolébky nejsou zrovna nejlevnější a jsou určeny pro úplně nejmenší miminka, poslouží tedy pouze na krátkou dobu. Pokud se tedy u vaší babičky či někoho jiného známého nějaká taková kolébka najde, rozhodně neváhejte.

Postýlky

Později je třeba kolébku nahradit za klasickou postýlku. Nejčastějšími rozměry dětských postýlek jsou 120×60 cm nebo 140×70 cm. Postýlka by měla vyhovovat všem bezpečnostním standardům a hygienickým požadavkům. Při vybírání je třeba myslet na funkčnost a praktičnost.

Nevybírejte pouze podle ceny, vaše miminko v ní bude trávit spoustu času a vy pro něj chcete jistě to nejlepší. U postýlky je důležitý i hladký povrh, aby nedošlo k poranění. Neměla by obsahovat žádné šroubky, háčky a podobné částečky.

Při koupi hledejte odkaz s evropskou normou EN 716. Toto označení znamená, že výrobek vyhovuje všem kladeným požadavkům a normám.

Bezpečnostní zásady:

  • Postýlku umístěte dál od okna (kvůli průvanu nebo možnosti vypadnutí z okna).

  • Neumísťujte postýlku v blízkosti tepelného zdroje – u kamen, radiátoru apod., nebo na místo, kam celý den svítí přímé slunce (hrozí přehřátí).

  • Do postýlky rozhodně nepatří nic, co by mohlo dítě nějakým způsobem ohrozit (např. součástky, u kterých hrozí riziko spolknutí a udušení). Vždy se raději ujistěte, zda v postýlce něco takového není.

 

Přečtěte si také:

  • Jablečný závin z tvarohového těstaJablečný závin z tvarohového těsta Suroviny: 250 g měkkého tvarohu – může být ve vaničce i v alobalu, 250 g hladké mouky, 250 g másla, jablka, vanilkový cukr, skořice, trochu strouhanky, soli. Velice jednoduché suroviny […]
  • Druhý ročník ankety Česká máma zná vítěze všech devatenácti kategorií, zvolili je sami rodičeDruhý ročník ankety Česká máma zná vítěze všech devatenácti kategorií, zvolili je sami rodiče České mámy mají nejraději kočárky X-lander Druhý ročník internetové ankety Česká máma zná vítěze každé z devatenácti vyhlášených kategorií. O nejoblíbenějších značkách, produktech či […]
  • Vaginální výtokVaginální výtok Pokud má žena vaginální výtok bez svědění a pálení, může být znamením těhotenství. Děložní hrdlo vytváří hlenovou zátku, která blokuje otevírání pochvy – pomáhá tak chránit plod před […]
  • DenisaDenisa Svátek: 11.září Domácí podoby: Deniska, Denka, Denuška, Denina Původ: řecký Význam: bůh vína, božské dítě Líbí se Vám toto jméno?
  • Monitor dechu a chůvičkyMonitor dechu a chůvičky Chůvičky a monitory dechu patří mezi důležité přístroje nejen pro nedonošená miminka, ale i pro miminka zdravá. Chůvičky Chůvičky najdeme v současné době téměř v každé domácnosti […]
  • Vítejte v Ententýky soutěži o knihu Líný rodičVítejte v Ententýky soutěži o knihu Líný rodič Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a můžete vyhrát knihu Toma Hodgkinsona Líný rodič z nakladatelství JOTA v hodnotě 248,-Kč. Partnerem soutěže je nakladatelství JOTA. Soutěž trvá […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.