diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Dětské kolébky a postýlky

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Kolébky

Za časů našich babiček kolébka pro miminko v domácnosti nechyběla a dnes se opět dostávají do módy. Jestli-že přemýšlíte o koupi právě této dětské kolébky, určitě se nejedná o vymoženost nebo zbytečnou věc navíc. Jelikož je miminko zvyklé na pravidelný houpavý pohyb z maminčina bříška, tak právě kolébka je příjemným pomocníkem pro jejich uspávání. Navíc se v nich cítí bezpečněji, protože kolem sebe nemá tolik otevřeného prostoru jako v běžné postýlce. Výhodou je samozřejmě možnost kolébání, kterým dítě lépe uklidníte a uspíte.

Je třeba si ale uvědomit, že takovéto kolébky nejsou zrovna nejlevnější a jsou určeny pro úplně nejmenší miminka, poslouží tedy pouze na krátkou dobu. Pokud se tedy u vaší babičky či někoho jiného známého nějaká taková kolébka najde, rozhodně neváhejte.

Postýlky

Později je třeba kolébku nahradit za klasickou postýlku. Nejčastějšími rozměry dětských postýlek jsou 120×60 cm nebo 140×70 cm. Postýlka by měla vyhovovat všem bezpečnostním standardům a hygienickým požadavkům. Při vybírání je třeba myslet na funkčnost a praktičnost.

Nevybírejte pouze podle ceny, vaše miminko v ní bude trávit spoustu času a vy pro něj chcete jistě to nejlepší. U postýlky je důležitý i hladký povrh, aby nedošlo k poranění. Neměla by obsahovat žádné šroubky, háčky a podobné částečky.

Při koupi hledejte odkaz s evropskou normou EN 716. Toto označení znamená, že výrobek vyhovuje všem kladeným požadavkům a normám.

Bezpečnostní zásady:

  • Postýlku umístěte dál od okna (kvůli průvanu nebo možnosti vypadnutí z okna).

  • Neumísťujte postýlku v blízkosti tepelného zdroje – u kamen, radiátoru apod., nebo na místo, kam celý den svítí přímé slunce (hrozí přehřátí).

  • Do postýlky rozhodně nepatří nic, co by mohlo dítě nějakým způsobem ohrozit (např. součástky, u kterých hrozí riziko spolknutí a udušení). Vždy se raději ujistěte, zda v postýlce něco takového není.

 

Přečtěte si také:

  • NikolNikol Svátek: 20.listopad Domácí podoby: Nikolka, Nikuška, Nička, Niki Původ: řecký Význam: vítězka nad lidem; vítězství lidu (francouzské jméno) Líbí se Vám toto jméno?
  • Česká máma 2012Česká máma 2012 Česká máma je anketa, ve které hlasují rodiče o nejoblíbenější značky a prodejce zboží pro kojence, batolata a předškoláky (0-6 let). Zvolte i Vy v každé kategorii značku, kterou […]
  • Závratě a slabostZávratě a slabost V časných měsících těhotenství zřídka v druhé polovině se někdy ženě zatočí hlava nebo cítí náhlou slabost až mdloby. Bývá to u žen, které tyto pocity mívaly v době měsíčků nebo těsně před […]
  • AlanaAlana Svátek: 15.srpen Domácí podoby: Alanka, Aluška, Lanka Původ: keltský Význam: soulad, svornost Líbí se Vám toto jméno?
  • “Až budu velká, koupím si ooobr meloun!”…a zřejmě prasknu“Až budu velká, koupím si ooobr meloun!”…a zřejmě prasknu A nejen to..někdy si připadám jako krkavčí matka, která si sama debužíruje, zatímco její drobotina chudobí o chlebu a vodě…nebo tak to alespoň často vyzní od mých dcer. Občas mám totiž […]
  • Deník nemožné matkyDeník nemožné matky Volné pokračování světového bestselleru Deník špatné matky je tady! Světoznámá autorka Stephanie Calmanová se nám tentokrát svěřuje se svojí neschopností dospět ani po 45. narozeninách. […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.