Posted on

S knihami od této společnosti se na webu budeme setkávat častěji. Velice ráda bych Vám ji představila. Euromedia Group (dále EMG), k.s., dceřiná společnost Bertelsmann AG, patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu České republiky. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992),  Odeon (od r. 1999), Ikar, (od r. 2000) a Universum (od r. 2000).

V současné době zde pracuje kolem dvě stě osmdesáti zaměstnanců. Od 1. března 1999 je generálním ředitelem společnosti Ing. Andreas Kaulfuss M.B.A.

V České republice zahájil Bertelsmann svou obchodní činnost na jaře roku 1991. O rok později začal úspěšně provozovat Knižní klub, jehož cílem je zabezpečit zábavu a poučení pro celou rodinu.

Od počátku působení Knižního klubu v České republice byla jeho idea akceptována, o čemž svědčí i jeho dvě stě třicet tisíc členů. Šíří nabídky se Knižní klub řadí mezi největší nakladatelské domy v České republice. Ročně nabízí kolem čtyř set nových titulů. Knižní klub vydává zdarma pětkrát ročně pro své členy katalog s aktuální nabídkou knih. Tak si mohou členové v rodinném kruhu vybrat knihy podle svých zálib a zájmů.

Nabízené tituly si mohou také prohlédnout a zakoupit ve dvanácti klubových prodejnách po celé republice:

Praha 1, Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41,
Praha 4, OC DBK,  u st. metra Budějovická
Plzeň, v Sedláčkova ul. 22
Hradec Králové, Švehlova ul. 393
Liberec, Železná 245

Liberec, OC Nisa, České mládeže 456

Opava, Mezi Trhy 1 – 3

České Budějovice, U Černé věže 15

Brno, Starobrněnská ul. č. 16/18
Ostrava, OC LASO, Masarykovo nám. 15
Olomouc, Horní náměstí 25

Zlín, Knihkupectví Archa, tř. Tomáše Bati 190

V pěti franšízových prodejnách

Praha 5, Knihkupectví Nový Smíchov – koutek Knižního klubu, Plzeňská 8
Tábor, Knihkupectví Orion – koutek Knižního klubu, 9. května

Ústí nad Labem, Knihkupectví Beran – koutek Knižního klubu, Revoluční 179/7

Jihlava, Knihkupectví O. P.,  Masarykovo nám. 47

Praha 1, Hlavní nádraží, Wilsonova 1618

Prostřednictvím internetového obchodu http://www.bux.cz/ s nabídkou přes dvacet tisíc knižních titulů.  Pro členy Knižního klubu provozujeme stránky Knizniklub.cz. K dispozici je také internetový velkoobchod vo.Knizniweb.cz, který je určený pro knihkupce a organizace.
Výhodou členství v Knižním klubu jsou především ceny knih o patnáct až padesát procent nižší než v běžných knihkupectvích a 5% sleva v knihkupectvích sítě Neoluxor. K dalším benefitům patří bezplatné zasílání barevného katalogu, špičkový zákaznický servis, věrnostní programy, soutěže, loterie, nabídka dárkových předmětů, akce v prodejnách (např. autogramiády) či pravidelné zasílání informací o knižních novinkách e-mailem.

Mezi aktivity Knižního klubu patří podpora domácích autorů, jejichž pozice je často složitá (uplatnění rukopisů v nakladatelstvích, nízké náklady atd.). V roce 1995 se proto Knižní klub rozhodl vyhlásit Literární cenu. První ročník soutěže proběhl v r. 1996. Díla hodnotí pětičlenná odborná porota, jejíž složení se každý rok částečně mění. Autor vítězné práce je oceněn prémií ve výši padesáti tisíc korun a kniha pak vychází na podzim téhož roku, kdy byla cena udělena.

Knižní klub je v této aktivitě ojedinělý – nabízí možnost publikovat původní dílo, garantuje vydání a autora odměňuje prémií. Literární cena Knižního klubu získala během uplynulých dvanácti ročníků zaslouženou prestiž, potvrzují to nominace a ocenění jejích vítězů v soutěži Magnesia Litera v kategorii Objev roku (2002 Hana Andronikova: Zvuk slunečních hodin, 2005 Václav Křístek: Cesta na poledne – nominace,  2006 Martin Šmaus: Děvčátko, rozdělej ohníček).

V roce 2007 získal Literární cenu Knižního klubu román Jiřího Šulce Dva proti Říši, který se prodejem  dvacet sedm tisíc výtisků stal českým bestsellerem.

Obrovský úspěch zaznamenalo na konci roku 2002 vydání českého překladu encyklopedie Zvíře z britského nakladatelství Dorling Kindersley. Prodej knihy byl spojen s kampaní na opravu pražské zoo postižené povodní. Encyklopedie Zvíře se prodejem přes sto tisíc výtisků stala bestsellerem tuzemského  knižního trhu, který nemá obdoby, a navíc vydělala milion korun na obnovu pražské zoo.

Současně uvedla do českého knižního průmyslu nový fenomén –  televizní kampaň na knihu.

Na publikaci Zvíře navázal Knižní klub obdobnými tituly z vydavatelství Dorling Kindersley ZeměČlověk, Rostliny, Vesmír, Oceán a Ptáci.

V roce 2000 zahájila EMG pod značkou Universum tradici vydávání všeobecných encyklopedií (např. Universum A-Ž, DVD Universum 5, Česko atd.).

Fenomenálním úspěchem bylo knižní vydání nejrozsáhlejšího desetisvazkového Universa (sto třicet pět tisíc hesel), tedy nejobsáhlejší česky psané encyklopedie od dob Ottova naučného slovníku.

Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci.

Knižní klub nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militaria, historické romány a dětskou literaturu.

Odeon pokračuje ve vydávání publikací v duchu nejlepších tradic někdejšího renomovaného nakladatelského domu: díla nositelů Nobelovy ceny,  současná kvalitní světová a  česká próza, poezie.

Ikar je orientován na ženské čtenářky: romance, společenské romány a memoáry, kuchařky a rádce.

Se značkou Universum jsou spojeny encyklopedické tituly, atlasy, průvodce, cestopisy.

EMG má v ČR výhradní práva na vydávání řady špičkových světových autorů, např. Agathy Christie, Johna Irvinga, Robina Cooka, Gabriela Garcíi Márqueze, Johanese Maria Simmela ad. 

Českou literaturu reprezentují např. Arnošt Lustig, Tereza Boučková, Tereza Brdečková, Miloslav Stingl, Pavel Šrut ad. O výsadním postavení EMG na českém knižním trhu svědčí vydávání a autogramiády českého prezidenta Václava Klause v Knižním klubu (Rok první, Rok druhý, Rok třetí, Rok čtvrtý, Rok pátý a Rok šestý). Klaus proslulý svou náročností a precizností si nakladatele osobně vybral.

Nakladatelství se pravidelně snaží zprostředkovat českým čtenářům setkání s jejich oblíbenými autory.  V posledních letech navštívili ČR např. Erich von Däniken, Joanne Harrisová, Olivia Goldsmithová, Dorota Masłowská, Juli ZehCamille Laurensová, Haruki Murakami, Michael Cunningham, Robin Cook, Bernard Werber ad.    

Již tradiční jsou pravidelné autogramiády a křty nových titulů (viz Akce) pořádané pro veřejnost v pražském Paláci knih Luxor  či v mimopražských klubových prodejnách. 

Zahájení provozu Paláce knih Luxor v roce 2002 patřilo k významným projektům nakladatelství. Při příležitosti desátého výročí založení Knižního klubu otevřela EMG společně s firmou Neoluxor největší knihkupectví ve střední Evropě. Palác knih Luxor se svou rozlohou a službami řadí mezi první desítku evropských knižních obchodních domů.

Dominantního postavení na trhu EMG dosáhla, když se v témže roce stala vlastníkem přední celostátní distribuce Slovanský dům. EMG – knižní distribuce je nyní již nejsilnějším knižním velkoobchodem, v portfoliu má více než dvacet tisíc titulů dvou set padesáti nakladatelů, mezi její odběratele patří téměř všichni tuzemští knihkupci, internetové obchody, knihkupecké sítě Neoluxor, Kanzelsberger, Neoluxor, Beta – Dobrovský aj., mezinárodní obchodní řetězce Tesco, Spar, Kaufland, Globus, Bauhaus, Baumax, Hornbach aj. O klienty se stará tým obchodních zástupců po celé republice.

One Reply to “EUROMEDIA GROUP – knihy pro celou rodinu”

  1. Nutno dodat, že EMG naprosto likviduje český trh s knihami svou ekonomickou silou. Kupř. nyní nutí Neoluxor všechny své dodavatel, aby přešli na distribuci od EMG, který jako jediný bude dodávat knihy Neoluxoru. Obchodní podmínky jsou 51% rabat, dovážet knihy na vlastní náklady do Nového Strašecí, splatnost faktur 80 dní.

    Proto až budete nadávat na vysokou cenu knih, může za to především distribuce, která knihy neskutečně prodražuje. Tohle, co si dovoluje EMG, která si nechá zaplatit úplně všechno, je obyčejné svinstvo a zneužívání dominantního postavení na trhu.

Leave a Reply