diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Historie a poslání Klubu nemocných cystickou fibrózou

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

V minulém příspěvku jsem Vám představila, co to cystická fibróza je a nyní bych pokračovala Klubem nemocných, která sdružuje pacienty s touto nevyléčitelnou nemocí.

Historie
Klub nemocných CF byl založen v roce 1992 rodiči nemocných dětí. Jeho původní název byl Klub rodičů a přátel dětí nemocných cystickou fibrózou. Klub vznikl především z potřeby rodičů předávat si praktické zkušenosti ze života s tímto onemocněním. Jeho úkolem bylo také získávat informace o léčbě, které byly v té době u nás nedostupné. V počátcích v Klubu dobrovolně pracovalo několik maminek nemocných dětí. Od roku 1995 Klub začal postupně nabírat zaměstnance a rozšiřovat svou činnost až do dnešní široké nabídky. Na jeho vedení a fungování se dodnes stále podílí aktivní rodiče, bez jejichž pomoci by zaměstnanci nemohli zvládnout poskytování všech služeb a rozvíjení aktivit ve prospěch nemocných CF. Roku 2000 se sdružení přejmenovalo na Klub nemocných cystickou fibrózou.

Poslání a činnosti sdružení
Posláním Klubu je zlepšování kvality života nemocných cystickou fibrózou a dále zvyšování informovanosti veřejnosti o tomto onemocnění.
Naplnění tohoto poslání dosahujeme následujícími činnostmi:
1) Poskytování nemocným CF, jejich rodinám a blízkým informačního servisu týkající se všech aspektů onemocnění CF.

2) Poskytování nemocným CF, jejich rodinám a blízkým potřebné psychosociální podpory prostřednictvím nabídky sociálních služeb.

3) Podporování vzájemné spolupráce nemocných CF, jejich rodin a blízkých se členy týmů CF center v České republice.

4) Medializování problematiky onemocnění cystická fibróza. Seznamování odborné i laické veřejnosti s existencí tohoto onemocnění, s jeho projevy a důsledky, jakož i s možnostmi léčby.

5) Chránění oprávněných zájmů nemocných CF, jejich rodin a blízkých a vystupování jménem nemocných CF na veřejnosti.

6) Zajišťování finančních prostředků na aktivity Klubu a na realizaci jeho projektů prostřednictvím fundraisingu. Pořádání veřejné sbírky ve prospěch nemocných CF.

7) Dotování vybavení potřebného pro nemocné CF a pro jednotlivá CF centra v České republice. Podporování dalších možností, které nemocným CF zkvalitní léčbu.

8) Finanční podporování rodin nemocných CF s nízkými příjmy.

9) Zajištění finanční pomoci v případě, bude-li nutné přistoupit u CF nemocného z České republiky k transplantaci v zahraničí, případně krytí nákladů pro doprovod nemocného do zahraničí.

10) Podporování projektů zaměřených na zdokonalení léčby a diagnostiky CF a vzdělávání odborníků, kteří se problematice CF věnují.

11) Podporování mezinárodní spolupráce se zahraničními partnery a přenášení získaných poznatků do činnosti Klubu.

Zdroj:

www.cfklub.cz

 

 

Přečtěte si také:

  • EliškaEliška Svátek: 5.říjen Domácí podoby: Ela, Elka, Eluška, Elza, Elinka, Líza Původ: hebrejský Význam: varianta hebrejského jména Alžběta (můj bůh je přísaha) (české jméno) Líbí se Vám […]
  • Průvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 28. týdenPrůvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 28. týden Vstupujete do třetího trimestru, což s sebou přináší sice jisté problémy, ale především mnoho radostných událostí. Vaše váha stále vzrůstá, s čímž souvisí také celá řada komplikací. Kromě […]
  • Sedmý měsíc životaSedmý měsíc života Dítě se již bez problémů přesouvá z místa na místo. Tento důležitý posun ve vývoji dopředu mu ukáže nyní svět v novém úhlu. Většina kojenců již  umí pevně sedět, otáčet se z bříška na […]
  • Péče o pupeční pahýlPéče o pupeční pahýl V okamžiku, kdy dojde k přerušení pupečního pahýlu se pupík miminka podvazuje podle zvyklostí porodnice buď tkalounem, prádlovou gumou nebo speciální svorkou. Ideální je podvázat jen co […]
  • Co je Pilates?Co je Pilates? "PILATES" je relaxační cvičení, které pomůže ženě v průběhu celého těhotenství ulevit od bolesti zad, zpevní svaly pánevního dna, prospěje psychice a relaxaci a připraví ženu na […]
  • OtakarOtakar Svátek: 27.srpen Domácí podoby: Otka, Otík, Otíček, Otakárek, Ota, Otouš Původ: německý Význam: majetek střežící, hlídající Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.