diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Historie a poslání Klubu nemocných cystickou fibrózou

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

V minulém příspěvku jsem Vám představila, co to cystická fibróza je a nyní bych pokračovala Klubem nemocných, která sdružuje pacienty s touto nevyléčitelnou nemocí.

Historie
Klub nemocných CF byl založen v roce 1992 rodiči nemocných dětí. Jeho původní název byl Klub rodičů a přátel dětí nemocných cystickou fibrózou. Klub vznikl především z potřeby rodičů předávat si praktické zkušenosti ze života s tímto onemocněním. Jeho úkolem bylo také získávat informace o léčbě, které byly v té době u nás nedostupné. V počátcích v Klubu dobrovolně pracovalo několik maminek nemocných dětí. Od roku 1995 Klub začal postupně nabírat zaměstnance a rozšiřovat svou činnost až do dnešní široké nabídky. Na jeho vedení a fungování se dodnes stále podílí aktivní rodiče, bez jejichž pomoci by zaměstnanci nemohli zvládnout poskytování všech služeb a rozvíjení aktivit ve prospěch nemocných CF. Roku 2000 se sdružení přejmenovalo na Klub nemocných cystickou fibrózou.

Poslání a činnosti sdružení
Posláním Klubu je zlepšování kvality života nemocných cystickou fibrózou a dále zvyšování informovanosti veřejnosti o tomto onemocnění.
Naplnění tohoto poslání dosahujeme následujícími činnostmi:
1) Poskytování nemocným CF, jejich rodinám a blízkým informačního servisu týkající se všech aspektů onemocnění CF.

2) Poskytování nemocným CF, jejich rodinám a blízkým potřebné psychosociální podpory prostřednictvím nabídky sociálních služeb.

3) Podporování vzájemné spolupráce nemocných CF, jejich rodin a blízkých se členy týmů CF center v České republice.

4) Medializování problematiky onemocnění cystická fibróza. Seznamování odborné i laické veřejnosti s existencí tohoto onemocnění, s jeho projevy a důsledky, jakož i s možnostmi léčby.

5) Chránění oprávněných zájmů nemocných CF, jejich rodin a blízkých a vystupování jménem nemocných CF na veřejnosti.

6) Zajišťování finančních prostředků na aktivity Klubu a na realizaci jeho projektů prostřednictvím fundraisingu. Pořádání veřejné sbírky ve prospěch nemocných CF.

7) Dotování vybavení potřebného pro nemocné CF a pro jednotlivá CF centra v České republice. Podporování dalších možností, které nemocným CF zkvalitní léčbu.

8) Finanční podporování rodin nemocných CF s nízkými příjmy.

9) Zajištění finanční pomoci v případě, bude-li nutné přistoupit u CF nemocného z České republiky k transplantaci v zahraničí, případně krytí nákladů pro doprovod nemocného do zahraničí.

10) Podporování projektů zaměřených na zdokonalení léčby a diagnostiky CF a vzdělávání odborníků, kteří se problematice CF věnují.

11) Podporování mezinárodní spolupráce se zahraničními partnery a přenášení získaných poznatků do činnosti Klubu.

Zdroj:

www.cfklub.cz

 

 

Přečtěte si také:

  • Cvičení na břišní lisCvičení na břišní lis Břišní lis cvičíme jen do konce sedmého měsíce, aby se zbytečně neprotahovaly přímé břišní svaly. V lehu na zádech: Zdvihněte jednu nohu skrčenou v koleně, zvednutou napněte. Totéž s […]
  • Říkanka u jídlaŘíkanka u jídla Blíží se čas prvních příkrmů, nebo už se svým děťátkem papáte a někdy se mu moc nechce? Vyzkoušejte před jídlem tuto básničku. Tím, že si s ním pohrajete, tak mu bude určitě lépe […]
  • Matkou ve čtyřiceti? Matkou ve čtyřiceti? Většina nastávajících maminek, jejichž věk už překročil čtyřicítku, se určitě  během těhotenství setká s rozdílnou reakcí svého okolí. Od podpory a sympatie až po naprosté odsouzení a […]
  • Příznaky časného těhotenstvíPříznaky časného těhotenství S největší pravděpodobností se určí těhotenství v době od pátého do osmého týdne. Všechny ostatní známky jsou nejisté a mohou být klamné. Žena těhotná po druhé nebo po několikáté pozná […]
  • Vydavatelství Fortuna Libri Vydavatelství Fortuna Libri Velice ráda bych vám představila vydavatelství Fortuna Libri. S knihami z jejich produkce se na našem webu budeme setkávat častěji. Nakladatelství Fortuna Libri bylo založeno v Praze roku […]
  • BohumíraBohumíra Svátek: 8.listopad Domácí podoby: Bohuška, Bohuna, Bóža, Božka, Míra, Mirka, Bohumírka Původ: slovanský Význam: mír bohu Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.