Posted on

Máte doma čerstvě narozené miminko? Přemýšlíte, co byste mu koupili, aby z toho mělo radost? Ptají se vás příbuzní, co potřebujete? Určitě investujte do kolotoče nad postýlku nebo hrazdičky se zavěšenými hračkami..

Kolotoče

Kolotoč můžete umístit na postýlku prakticky ihned, co přijdete z porodnice. Většina kolotočů, které jsou dnes dostupné mají i řadu uklidňujících melodií, možnost dálkového ovládání pro rodiče, také tlumené světlo, které pomůže vašemu broučkovi usnout.

Hrazdičky

Vaše miminko v době bdění začíná pozorovat barevné předměty. Postupem času začne kolem sebe mávat ručičkama a zjistí, že se tam něco hýbe, případně i zacinká. Ze začátku si to ještě neuvědomuje, ale až se mu to jednou podaří a zjistí, že to dělá on sám, určitě ho to zaujme. Začíná chápat příčinu a následek.

Na trhu je dnes řada hrazdiček. Stačí si jen vybrat. Obsahují vyměnitelné hračky různých barev a materiálů. Některé krásně šustí, jsou na dotyk jemné, jiné mají drsnější povrch, cinkají nebo různě chrastí. Výborné je i zrcátko, ve kterém se může vaše děťátko vidět. Dbejte na správný výběr. Vsaďte na poctivé hračky, vaše dítě bude jednotlivé součásti dávat do pusinky. Měly by být bezpodmínečně zdravotně nezávadné, dobře udržovatelné, i pratelné.

Leave a Reply