diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak si vybírat porodnici

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Úroveň služeb  i přístup personálu se však  v různých porodnicích značně liší. Zatímco někde již přání nastávajících rodičů vycházejí vstříc, jinde se toho moc nezměnilo a porod řídí porodník sám, bez vašeho aktivního přístupu. Chcete-li tedy předejít nepříjemnostem, berte při výběru porodnického zařízení v úvahu následující kritéria:

Organizuje vámi vybraná porodnice prenatální kurzy? Probíhá příprava k porodu průběžně, nebo se odbývá jednorázově před vlastním porodem? Je její náplní pouze „zaškolení tatínků“ či cvičení pro těhotné, nebo poskytuje nastávajícím maminkám /rodičovským párům souhrnné informace  o těhotenství, porodu, šestinedělí?

Jak se s rodičkou zachází během vlastního porodu? Jaký je porodnický personál? Kolik lékařů a porodních asistentek se v porodnici střídá? Jaká je pravděpodobnost, že, se v den svého porodu ocitnete v rukou úplně neznámých lidí?

Jak vypadá místo, kde rodičky tráví 1.dobu porodní a jaký je porodní sál? Působí alespoň trochu pozitivně? Nabízí rodící ženě alespoň minimum soukromí, nebo se podobají „průchoďáku“, kde kdykoliv kdokoliv projde, mluví a ruší a kde se zcela neodděleně odbývá třeba i více porodů najednou?

Jak se personál tváří na vaše přání přivést si k porodu doprovod? Může být tento doprovod s vámi po  celou dobu porodu (třeba i přes noc), nebo smí přijít až k druhé době porodní?

Může se maminka během první doby porodní volně pohybovat? Je k dispozici vana nebo alespoň sprcha pro zmírnění porodních bolestí? A co míče, žíněnky, ribstole? Platí povinný klystýr, holení a zákaz jídla a pití?

Může si rodička vybrat polohu, ve které bude rodit, nebo ji nutně čeká nepříliš pohodlný porodnický stůl?

Dojde-li k lékařskému zasahování do porodu, jakých prostředků se užívá? Jsou využívány i některé alternativní metody zmírňování porodních bolestí?

Jaké kvóty vykazuje porodnice ohledně nástřihů hráze, indukovaných porodů a císařských řezů?

Jak probíhá poporodní ošetření novorozence? Smí miminko bezprostředně po porodu zůstat na hrudi matky, nebo je automaticky přemísťováno do inkubátoru?

Jak vypadá oddělení šestinedělí? Může být maminka s miminkem pohromadě 24 hodin denně (rooming-in)? Jakých výsledků je dosahováno v kojení?

Pracují v dané porodnici s porodními plány?

Možná vás napadají i další, z vašeho pohledu důležité otázky – je zapotřebí, abyste o nich s personálem vybrané porodnice diskutovala  předem, protože v průběhu porodu už to zpravidla nebývá možné.

Přečtěte si také:

  • Návštěvy poradny: po propuštění z porodnice a ve 14ti dnech věku dítěteNávštěvy poradny: po propuštění z porodnice a ve 14ti dnech věku dítěte Návštěvy poradny: po propuštění z porodnice a ve 14ti dnech věku dítěte První vyšetření novorozence by mělo po souhlasu rodičů proběhnout v domácím prostředí formou návštěvy lékaře nebo […]
  • Kojenecké oblečeníKojenecké oblečení Velkoobchod a maloobchod kojeneckého, dětského, dámského a pánského oblečení na e-shopu www.wolf-manda.cz Naše hlavní značky oblečení jsou Wolf, Kugo, Setino, Disney Prodej […]
  • BENEFIČNÍ HUDEBNÍ JÍZDA v Music Clubu Óčko pomůže SLANÝM DĚTEMBENEFIČNÍ HUDEBNÍ JÍZDA v Music Clubu Óčko pomůže SLANÝM DĚTEM V sobotu 10. března se bude v pražském Music Clubu Óčko konat BENEFIČNÍ HUDEBNÍ JÍZDA NA POMOC SLANÝM DĚTEM.  Těšit se můžete na vystoupení hudebních skupin Sweet Zone, In Check GP, […]
  • Pomóóóc! Nechci mít strie!Pomóóóc! Nechci mít strie! Také se vám čas od času ozve v hlavě tento hlásek? Pokud jste „v očekávání“ nebo již svého malého drobka chováte, nelze se divit. Strie jsou totiž skutečným strašákem většiny […]
  • PotratPotrat Potrat je ukončení těhotenství zánikem embrya nebo plodu ještě před porodem. Je definován vyhláškou ministerstva zdravotnictví ČSR č. 11/1988 §4. Potratem se rozumí ukončení těhotenství […]
  • Řekni to písní… aneb o vlivu hudby a zpěvu na schopnost dětí naučit se jazykŘekni to písní… aneb o vlivu hudby a zpěvu na schopnost dětí naučit se jazyk Nedávno mne zaujala kniha Genius of Natural Childhood (Genialita přirozeného dětství) britské psycholožky Sally Goddard Blythe. Autorka zde (mimo jiné) vysvětluje důležitý poznatek (který […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.