diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak si zpříjemnit kontrakce během porodu

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Děsí vás okolí, že je porod bolestivý? Nenechte se nikým strašit a buďte úplně klidná! Pravé kontrakce-bolestivé stahy zhruba po pěti minutách vás u porodu sice neminou, ale těch pět minut do další kontrakce můžete příjemně využít. Můžete se pohupovat na gymnastickém míči, ulevit si ve sprše, využít aromaterapii nebo muzikoterapii. Pokud máte partnera u porodu může vás hladit nebo masírovat, tak jak vám to bude příjemné.

Lucie Seifertová, výtvarnice pořadu Dějiny udatného českého národa, která dne 13.srpna 2011 porodila syna, během porodu mezi kontrakcema třeba malovala. Pokud máte rádi hudbu, neváhejte s jejím poslechem u porodu. Hudba má úžasnou schopnost měnit vaší náladu.

Porodní asistentka Pavla Hájková například doporučuje písničku od Lucie Vondráčkové Láska umí víc, při které se naučíte dlouhému dýchání nebo písničku od Ricky Martin-María doporučuje při první době porodní na závěr pro dodání energie při porodu.

Je mnoho způsobů, jak si porod zpříjemnit. Určitě je využijte. A až uvidíte ten vás poklad, který najednou “vyletí” z vašeho bříška, nebudete už o žádné bolesti vědět. Těšte se.

Přečtěte si také:

  • Biostyl – veletrh zdravé výživy a zdravého životního styluBiostyl – veletrh zdravé výživy a zdravého životního stylu 7. ročník mezinárodního veletrhu zdravé výživy a zdravého životního stylu Výstaviště Praha - Holešovice Pátek 20.dubna až neděle 22.dubna 2012 Praha Veletrh Biostyl se každoročně […]
  • Průvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 12. týdenPrůvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 12. týden Velkou novinkou tohoto týdne je to, že reflexy dítěte jsou stále více zdokonalovány. Je to dáno vzrůstajícím počtem nervových buněk a zejména pak neurologických spojení, označovaných jako […]
  • MartinaMartina Svátek: 17.červenec Domácí podoby: Martinka, Marta, Martička, Martuška, Týnka Původ: latinský Význam: zasvěcená bohu Martovi Líbí se Vám toto jméno?
  • Spěcháme – pohybová říkankaSpěcháme – pohybová říkanka Málo, málo času máme, a tak honem pospícháme. Mnoho času nemáme, všude jenom spěcháme. Děti pobíhají po místnosti. Ty, které ještě nechodí, lezou po místnosti po čtyřech. […]
  • LeopoldLeopold Svátek: 15.listopad Domácí podoby: Leo, Polda, Leopoldek Původ: německý Význam: pro lid statečný, smělý Líbí se Vám toto jméno?
  • Velikonoční vystřihovánky do oknaVelikonoční vystřihovánky do okna Chystáte už pomalu velikonoční výzdobu? Velikonoční vystřihovánky si můžete stáhnout zde: http://www.predskolaci.cz/?p=5378 Zdroj: www.Predskolaci.cz  

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.