Posted on

Děsí vás okolí, že je porod bolestivý? Nenechte se nikým strašit a buďte úplně klidná! Pravé kontrakce-bolestivé stahy zhruba po pěti minutách vás u porodu sice neminou, ale těch pět minut do další kontrakce můžete příjemně využít. Můžete se pohupovat na gymnastickém míči, ulevit si ve sprše, využít aromaterapii nebo muzikoterapii. Pokud máte partnera u porodu může vás hladit nebo masírovat, tak jak vám to bude příjemné.

Lucie Seifertová, výtvarnice pořadu Dějiny udatného českého národa, která dne 13.srpna 2011 porodila syna, během porodu mezi kontrakcema třeba malovala. Pokud máte rádi hudbu, neváhejte s jejím poslechem u porodu. Hudba má úžasnou schopnost měnit vaší náladu.

Porodní asistentka Pavla Hájková například doporučuje písničku od Lucie Vondráčkové Láska umí víc, při které se naučíte dlouhému dýchání nebo písničku od Ricky Martin-María doporučuje při první době porodní na závěr pro dodání energie při porodu.

Je mnoho způsobů, jak si porod zpříjemnit. Určitě je využijte. A až uvidíte ten vás poklad, který najednou “vyletí” z vašeho bříška, nebudete už o žádné bolesti vědět. Těšte se.

Leave a Reply