Posted on

Zkušení světoběžníci, kteří se stanou rodiči, často řeší dilema: Zůstat raději s miminem doma, anebo to risknout a „přibalit“ ho na cesty? Přibývá však odvážlivců, kteří dokazují, že malé dítě není pro cestovatele o nic větší přítěží než obyčejný kufr. Všechno jde, když se chce.

Kocháte se rádi horskými panoramaty? Pak není nic snazšího než s trochou nadsázky vyměnit náklad. Místo batohu se svačinou zkrátka ponesete miminko. Stačí si pořídit speciální šátek nebo nosítko s popruhy, do kterého svého potomka bezpečně usadíte a můžete směle vyrazit na túru. Dítě se pohodlně ponese a ještě se nadýchá čerstvého vzduchu. Jen dbejte na životní prostředí, až přijde čas na přebalování, a použité plenky vyhoďte na patřičném místě.

Nosítko využijete i na pochůzkách po městě v případě, že vás více nežli přírodní krásy zláká kultura a památky. Do tichých budov, jako jsou galerie či kostely, ale raději vstupujte s rozvahou. Jestli o sobě vaše dítko s vervou dává vědět křikem, mohlo by přivodit nepříjemnost vám i ostatním návštěvníkům.

Diskusi někdy rozpoutává otázka, zda je dobrý nápad vzít miminko k moři. V tomto případě je opravdu na místě o něco větší opatrnost. Odpůrci často namítají, že dlouhá cesta je pro malé děti náročná a ani jim za tu námahu pořádně nestojí, protože je jim vcelku jedno, leží-li na pláži nebo doma na zahradě. Nesmíme podcenit ani nebezpečí, které přináší sluneční záření a vysoké teploty.

Ať se vypravíte kamkoliv, zabalte dostatečné zásoby plenek, potravin, opalovacího krému a jiných potřebných přípravků. A nezapomeňte, že bez ohledu na jakékoliv učené rady je zásadní především spokojenost vaše i vašeho dítěte.

Leave a Reply